Immobile planuje ekspansję Focusów

Udostępnij artykuł

– Obecnie posiadamy trzy hotele: w Bydgoszczy, Łodzi i Szczecinie, a dzięki współpracy z firmą Colliers International planujemy znaczącą ekspansję na terenie całego kraju oraz udoskonalenie oferty dla gości naszych hoteli – mówi Rafał Jerzy, prezes Immobile.
Przedmiotem umowy zawartej pomiędzy Immobile i Colliers International jest również doradztwo w zakresie standardów i procedur operacyjnych, wzmocnienie obecności hoteli Focus w internecie, usprawnienie sprzedaży poprzez systemy rezerwacyjne, a także udoskonalenie działań w obszarze marketingu i rozwoju produktu, zarówno w zakresie wyposażenia obiektów hotelowych, jak i świadczonych usług. Jednym z elementów projektu realizowanego przez Colliers International dla Hoteli Focus będzie także opracowanie i wdrożenie modelu współpracy Immobile z prywatnymi hotelami w zakresie wspólnych działań marketingowych oraz procesu rezerwacji.
Spółka będzie bezpośrednio współpracować z dwoma kluczowymi osobami w dziale hotelowym Colliers: Alexem Kloszewskim i Guyem Simmonsem. – Od dawna obserwuję politykę Hoteli Focus i muszę przyznać, że dysponują one odpowiednim potencjałem, aby stać się wkrótce jedną z najprężniej rozwijających się sieci hoteli w Polsce – powiedział Alex Kloszewski, partner w dziale inwestycji hotelowo-rekreacyjnych Colliers International. Zarząd spółki Immobile jest przekonany, że współpraca przyczyni się do wzmocnienia pozycji rynkowej sieci hoteli Focus i znacząco przyspieszy proces jej rozwoju.
Immobile Sp. z o.o w Bydgoszczy została założona w 1997 roku, jest właścicielem i operatorem sieci hoteli dla biznesu działających pod marka Hotel Focus. Aktualnie Immobile posiada 3 hotele o łącznej liczbie 270 pokoi. Spółka łącznie w hotelach oraz centrali zatrudnia ponad 130 osób. Immobile prowadzi również działalność w sektorze nieruchomości komercyjnych. Głównym udziałowcem spółki jest Rafał Jerzy, aktywny również w innych sektorach gospodarki – jest strategicznym akcjonariuszem Makrum SA oraz LZPS Protektor SA.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 15.04.2010
Aktualizacja: 15.04.2010