J.W. Construction zapowiada nowe projekty aparthotelowe

Udostępnij artykuł
W I półroczu 2018 roku Grupa J.W. Construction Holding sprzedała 758 lokali, w tym 151 jednostek biurowo-aparthotelowych. We wspomnianym okresie Grupa realizowała budowę 12 inwestycji na 3,45 tys. lokali w czterech polskich miastach. W planach spółki jest uruchomienie kolejnych 25 inwestycji na łącznie 7 278 lokali, które oprócz projektów mieszkaniowych obejmują także projekty magazynowe i aparthotelowo-komercyjne.

Wyniki spółki podsumowuje Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction Holding:  – Spółka w I półroczu 2018 roku odnotowała przychody ze sprzedaży w wysokości blisko 90 mln zł, przy stracie netto 21 mln zł. Niekorzystny wpływ na powyższe dane miał cykl rozpoznawania wyników uzależniony od terminów zakończenia prowadzonych budów i możliwości przekazywania lokali. Ponadto na wynik ujemnie wpłynęła jednorazowa transakcja związana ze sprzedażą nieruchomości we Wrocławiu, która spowodowała stratę w wysokości ponad 15 mln zł. Spółka zdecydowała się zbyć nieruchomość, z uwagi na brak spełnienia parametrów technicznych przedmiotowej nieruchomości, przyrzeczonych w pierwotnej umowie zakupu, co  w obecnym kształcie uniemożliwiało realizację rentownej inwestycji. W II półroczu możliwości przekazywania lokali będą dużo większe z uwagi na oddawanie do użytkowania znaczących inwestycji m.in. aparthotelu Varsovia przy ul. Kasprzaka, osiedla Zielona Dolina II etap II przy ul. Verdiego w Warszawie i projektu Bernadowo Park II w Gdyni. Przychody z wymienionych inwestycji przełożą się na ostateczny wynik bieżącego roku.  Pomimo wspomnianego jednorazowego zdarzenia, w podsumowaniu I półrocza 2018 roku możemy ponownie zaraportować satysfakcjonującą sprzedaż, która spełnia nasze założenia. Nadal utrzymuje się dobre tempo sprzedaży, mimo niewielkiego spadku liczby sprzedanych lokali o 11 proc. względem roku ubiegłego. Nasi klienci kupili w I półroczu tego roku 758 lokali w porównaniu do 850 analogicznym okresie 2017 roku.  Grupa posiada potencjał dotyczący przekazań lokali na najbliższe ponad trzy lata – na 30 czerwca br. było ponad 5 tys. lokali nieprzekazanych sprzedanych lub w ofercie, z tego ponad 3 tys. znalazło już nabywców. Ponadto spółka posiada wysoki stan środków pieniężnych na rachunkach, wynoszący ponad 153 mln złotych oraz niskie zadłużenie. Zabezpieczone środki dają nam możliwość realizacji dotychczasowych projektów i planowania kolejnych zgodnie z przyjętą strategią.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

W I półroczu 2018 roku spółka uzyskała pozwolenie na budowę ostatniego etapu flagowej inwestycji Bliska Wola przy ul. Kasprzaka w Warszawie. Etap D,  Bliska Wola Tower, obejmuje blisko 1,5 tys. lokali mieszkaniowych, aparthotelowo-komercyjnych i biurowych o powierzchni prawie 62 tys. mkw. Budowa inwestycji rozpoczęła się w III kwartale 2018 roku.

W I półroczu 2018 roku zakończono trzy inwestycje na blisko 750 lokali. Projekty są w zdecydowanej większości sprzedane, jednak zgodnie z zasadami rachunkowości przychody z ich tytułu będzie można odnotować dopiero po przekazaniu kluczy klientom. Większość przekazań planowane jest na III kwartał bieżącego roku.

W raportowanym okresie J.W. Construction zakończyło budowę aparthotelu przy ul. Kasprzaka na 457 lokali, który pod szyldem  Varsovia Apartamenty Kasprzaka w sierpniu br. przyjął pierwszych gości. W ofercie obiektu znajdują się w pełni wyposażone apartamenty, z aneksami kuchennymi, balkonami, recepcją i pralnią samoobsługową.

W Warszawie Spółka zakończyła także budowę i uzyskała pozwolenie na użytkowanie osiedla Zielona Dolina III, gdzie powstały 54 mieszkania. Natomiast w Gdyni zrealizowano inwestycję Bernadowo Park na 236 lokali.

Ponadto spółka prowadziła rozmowy, których finalizacja nastąpiła w III kwartale 2018 roku na temat zakupu nieruchomości w miejscowości Zawada k. Krakowa, gdzie planowana jest budowa ponad 1,7 tys. lokali.

Na posiadanym atrakcyjnym banku gruntów, w perspektywie najbliższych lat J.W. Construction Holding planuje realizację 25 nowych inwestycji mieszkaniowych, aparthotelowych i magazynowych o powierzchni prawie 500 tys. mkw.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 19.09.2018
Aktualizacja: 19.09.2018