Jak stworzyć strefę relaksu w ogrodzie?

Udostępnij artykuł
Wszyscy dobrze wiemy, że pogoda w Polsce potrafi być nieprzewidywalna. Dzień, który rozpoczyna się pięknym słońcem nierzadko kończymy, uciekając przed deszczem. Warto mieć to na uwadze planując architekturę ogrodu. W naszym klimacie, w cenie zawsze będą rozwiązania, które potrafią adaptować się do każdych warunków. Eksperci Cube Garden radzą, jak stworzyć własną strefę relaksu, która jednocześnie chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem, a przy tym zachwyca designem i klasą.

Dobrze zaprojektowany ogród lub taras stanowi dodatkową przestrzeń życiową. To w nim, szczególnie latem, spędzamy najwięcej czasu. Planując więc jego architekturę należy zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność wybranych rozwiązań.

Pergole tarasowe i ogrodowe to prywatne strefy relaksu, miejsce idealne na przyjęcia i rodzinne spotkania, które mają potencjał by stać się centrum rodzinnego życia. Są to konstrukcje modułowe, które możemy tworzyć wedle własnych potrzeb. Co więcej, dzięki różnorodnym opcjom, są w stanie zapewnić schronienie przed słońcem w upalne dni oraz deszczem i wiatrem przy załamaniu pogody. Jakie rozwiązania warto wybierać, by cieszyć się nimi bez względu na pogodę?

Na każde warunki

Największą zaletą rozwiązań modułowych jest możliwość dopasowania ich do własnych potrzeb. Pergole ogrodowe i tarasowe można więc „zbudować” tak, aby spełniały różne role. Sekret tkwi w odpowiednim doborze rodzaju zadaszenia oraz ścian. Jeśli zależy Ci na stylowym, eleganckim dopełnieniu ogrodowej przestrzeni na pogodne dni – wybierz zasłony. Jeśli chcesz, z kolei, stworzyć własną strefę prywatności, w której nie zaskoczy Cię żadna zmiana warunków atmosferycznych, warto zdecydować się na roletę ZIP, która zapewnia maksymalną ochronę przed słońcem, wiatrem i deszczem oraz pełną intymność. Cube Garden proponuje także między innymi wypełnienie dachu i ścian lamelami – czyli ruchomymi „listwami”, które można dowolnie regulować, ustawiając je pod różnym kątem. Taka konstrukcja daje możliwość częściowej bądź całkowitej ochrony przed słońcem i zachowania prywatności. W pozycji zamkniętej chroni również przed wiatrem. Zaletą aluminiowych ścianek żaluzjowych (pionowych lub poziomych) jest, z kolei, całkowita bezobsługowość oraz możliwość montażu dodatkowych dekoracji, sadzenia roślin – ozdobnych pnączy. Warto pamiętać także o czwartym „żywiole”, który latem próbuje zawładnąć naszymi ogrodami, czyli… o uciążliwych insektach. Modułowe rozwiązania dają możliwość zamontowania moskitiery.

Lato bez trosk

Ogromną zaletą nowoczesnych, aluminiowych konstrukcji ogrodowo-tarasowych jest wygoda ich użytkowania. Składają się na nią niewątpliwie brak konieczności konserwacji i gwarancja trwałości – odporność na promieniowanie UV i korozję. Co więcej, niektóre z rozwiązań są bezobsługowe, sterowane automatycznie. W przypadku niektórych opcji, możemy regulować ich funkcje – na przykład stopień przysłonięcia, co powoduje komfort podczas zmieniającej się pogody. Nie straszne będą zarówno ostre promienie słońca, jak i zacinający deszcz. Wszystko to sprawia, że wizja błogiego relaksu urzeczywistnia się jeszcze bardziejmówi Rafał Modlinger, projektant Cube Garden.

Gdziekolwiek chcesz

Dlaczego warto postawić na pergole w miejsce bardziej „tradycyjnych” elementów aranżacji ogrodowych? Jest to z pewnością rozwiązanie znacznie solidniejsze niż parasole lub namioty ogrodowe. Gwarantuje jednocześnie podobną swobodę przenoszenia go w dowolne miejsce. Wszystko dzięki, opracowanym przez Cube Garden, pergolom wolnostojącym. To unikalne na polskim rynku rozwiązanie nie wymaga budowy fundamentu. Konstrukcję można postawić na tarasie, nad basenem lub w ogrodzie. A jeśli w przyszłości zmienisz decyzję, pergolę można przenieść.

Modułowość konstrukcji daje możliwość stworzenia zabudowy na miarę potrzeb. Nie tylko pod względem praktycznym, ale także wizualnym. W ofercie Cube Garden znalazła się szeroka gama kolorystyczna, dzięki której pergole i zabudowy tarasowe zachwycą każdego miłośnika dobrego designu.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE RAPORT 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 10.08.2020
Aktualizacja: 10.08.2020