Katarzyna Chmiel, Hotele Nosalowy: Zaangażowanie i pasja to podstawy zarządzania

Udostępnij artykuł

[SPECJALNIE DLA NAS] Efektywne zarządzanie biznesem nie jest możliwe bez pełnego zaangażowania i pasji połączonej z determinacją oraz umiejętnością ustalania priorytetów – pisze w specjalnym komentarzu do Świata Hoteli Katarzyna Chmiel, dyrektor generalna Hoteli Nosalowy.

Katarzyna chmiel rynek hotelarski w zakopanem
Katarzyna Chmiel

Które cechy, przypisywane kobietom, pozwalają efektywniej zarządzać biznesem i pomagają we współpracy z pracownikami oraz partnerami biznesowymi?

Dobry lider potrafi efektywnie i mądrze zarządzać bez względu na płeć. W biznesie nie ma podziału na płeć, a na różne style zarządzania. Jednak są pewne cechy, przypisywane głównie kobietom, które pozwalają im według mnie efektywniej zarządzać. Kobiety postrzeganą są jako osoby dysponujące lepszymi zdolnościami komunikacyjnymi niż mężczyźni. Mogę potwierdzić, że jest to cecha, która pomaga zbudować zespół i jednocześnie jest bardzo przydatna we współpracy z partnerami biznesowymi. Empatia, która naturalnie jest bliższa kobietom także pozwala na budowanie długotrwałych relacji z pracownikami. Ułatwia motywowanie ich do działania, wspieranie ich potrzeb i wykorzystywanie ich potencjału dla rozwoju osobistego i organizacji. Komunikatywność, empatia, wrażliwość na potrzeby innych, bardzo dobra organizacja, wielozadaniowość. Te cechy przypisywane kobietom są także istotne w procesie negocjacji i przyśpieszają zamknięcie go z satysfakcjonującym wynikiem dla obu stron.

Takie umiejętności nabierają również szczególnego znaczenia w świecie digital i trybie pracy zdalnej, która na pewno zostanie już z nami na zawsze. Tworzenie dobrego zespołu, który rozumie cel, misję firmy, zasadność wielu procedur wymaga właśnie takich cech, w odróżnieniu od stylu zarządzania dyrektywnego, często przypisywanego mężczyznom.

Efektywne zarządzanie biznesem nie jest możliwe bez pełnego zaangażowania i pasji połączonej z determinacją oraz umiejętnością ustalania priorytetów.

Kobieta w hotelu

Co w tym kontekście przeszkadza Ci w codziennej pracy?

Odpowiadając na pytanie co w tym kontekście przeszkadza w codziennej pracy mogę stwierdzić, że wyłącznie zegar… Dlatego tak ważne jest, aby dobrze planować dzień i cały czas doskonalić zarządzanie sobą w czasie. Chcąc poświęcić uwagę każdemu człowiekowi czy sprawie i zachować jednocześnie work-life balance trzeba być doskonale zorganizowanym. W hotelarstwie hotel często staje się domem, a dom miejscem pracy. Taka jest specyfika tej branży – hotel żyje 24 godziny na dobę. Work – life balance jest niezbędny do produktywnej pracy. Dobre i efektywne zarządzanie oznacza taką organizację czasu, by znaleźć w tym trybie chwilę na prawdziwy dom i czas dla bliskich.

ŚWIAT HOTELI – MAJ-CZERWIEC 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli czerwiec 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 21.07.2022
Aktualizacja: 21.07.2022