Klima-Therm: tworzenie klimatu pomieszczeń

Udostępnij artykuł

Urządzeniem specjalnie zaprojektowanym do celów oczyszczania powietrza jest dezodoryzator. Jest to urządzenie indywidualnej filtracji powietrza, w którym dzięki przepływowi przez szereg filtrów powietrze oczyszczane jest nie tylko z zapachów ale również z kurzu, bakterii i wirusów. Uzyskujemy to dzięki zastosowaniu połączenia filtrów fotokatalitycznych oraz ozonowych. Dezodoryzator przeznaczony jest do pomieszczeń o kubaturze ok. 30 metrów sześciennych przy normalnym użytkowaniu. Jego elegancka obudowa z wysokiej jakości materiałów oraz wyjątkowo cicha praca pozwalają na użytkowanie w każdym pomieszczeniu.
W ofercie Fujitsu są również typowe urządzenie klimatyzacyjne wzbogacone o specjalne filtry. Pewne rozwiązania zostały zastosowane po raz pierwszy na świecie właśnie przez Fujitsu. Otóż modele ścienne Fujitsu Asya można wyposażyć dodatkowo w filtry jonowe które usuwają nieprzyjemne zapachy, oraz filtry polifenolowe które usuwają cząstki kurzu, zarodniki grzybów i szkodliwe mikroorganizmy. Inne rozwiązanie jest stosowane w modelach Asyb gdzie mamy zastosowany filtr plazmowy. Proces oczyszczania powtarza w takim filtrze polega na ozonowaniu powietrza (przez co wspomagamy usuwanie zapachów i dymu tytoniowego) oraz odpowiednim ładowaniu elektrycznym cząstek zanieczyszczeń dzięki czemu mogą one być wychwytywane na siatkach elektrostatycznych.
– Niewątpliwą zaletą tych rozwiązań jest połączenie w jednym urządzeniu funkcji regulacji temperatury i oczyszczania powietrza. Pozwala to na ograniczenie kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych a także na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniach – dodaje Michał Zalewski.

Opublikowano: 31.03.2010
Aktualizacja: 31.03.2010