Kolacja charytatywna dla Małych Bohaterów w Hotelu Traugutta3

Udostępnij artykuł

6 grudnia br. w białostockim Hotelu Traugutta3 już po raz trzeci odbędzie się kolacja charytatywna dla Małych Bohaterów. To akcja, w której każdy może pomóc, dodatkowo w atrakcyjny sposób spędzić czas przy wspólnym stole z przyjaciółmi. 

KOLACJA DLA MAŁYCH BOHATERÓW HOTEL TRAUGUTTA3 BIAŁYSTOK

Cel kolacji to remont korytarza, gabinetu zabiegowego oraz doposażenie pokoju rodziców, mieszczących się na Białostockiej Onkologii Dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Dodatkowo otrzymane wsparcie wykorzystane zostanie na akcję świąteczną dla Dzieci i zakup sprzętu multimedialnego.

Cel zrealizuje Fundacja “Bajkowa Fabryka Nadziei”, która od ponad 13 lat daje Dzieciom i Rodzicom z Białostockiej Onkologii Dziecięcej siłę i nadzieję do walki z chorobą.

Tego wieczoru gotować będą Szefowie Kuchni po godzinach:

 • Ewelina Łapińska
 • Bartosz Łukaszewicz
 • Tomasz Siwkowski
 • Jan Kilański (Gość Specjalny)  
 • Łukasz Mularczyk 

O kieliszki z winem zadbają: 

 • Agnieszka Eliaszuk
 • Łukasz Czajkowski
 • Paweł Białęcki 
 • Adrian Broedner 

Wieczór poprowadzi Prezenter Muzyczny Kuba Pilat.

Partnerem Głównym wydarzenia jest Biofood Farutex, ogólnopolski lider w dystrybucji produktów żywnościowych dla gastronomii.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli wrzesień-październik 2023

Menu wieczoru

MENU A

 • Zaguby / ziemniaki / kiełbasa z dzika / grzyby leśne / shitake / sos jałowcowy char-siu (Jan Kilański)
 • Halibut crudo /  pistacja / kumkwat / werbena cytrynowa (Bartosz Łukaszewicz)
 • Grillowana kapusta / sos Bordelaise / karmelizowana śmietana / bułka tarta (Ewelina Łapińska)
 •  Konfitowana noga z perliczki z cydrem / terrina ziemniaczana / sos demi glace z zielonym pieprzem / mus z wędzonego jabłka i pigwy (Tomasz Siwkowski)
 • Sernik dacquoise / śliwki w soli / karmelowy bekon / kandyzowana dynia / płatki z gryki / biała czekolada (Łukasz Mularczyk)

MENU VEGE B

 • Zaguby / ziemniaki / grzyby leśne / shitake / sos jałowcowy char-siu (Jan Kilański)
 • Halibut crudo / pistacja / kumkwat / werbena cytrynowa (Bartosz Łukaszewicz)
 • Grillowana kapusta / sos z grzybów leśnych / karmelizowana śmietana / bułka tarta (Ewelina Łapińska) 
 •  Terrina ziemniaczana / sos demi glace z zielonym pieprzem / mus z wędzonego jabłka i pigwy (Tomasz Siwkowski)
 • Sernik dacquoise / śliwki w soli / karmelowy bekon / kandyzowana dynia / płatki z gryki / biała czekolada (Łukasz Mularczyk)

KIEDY: 06.12.2023r. (Mikołajki, środa), godz. 19:00 – 23:00.

GDZIE: Hotel Traugutta3, u. R. Traugutta 3, Białystok

CENA CEGIEŁKI przeznaczonej na cel charytatywny: 350zł/ osoba (kolacja z winem) 

Rezerwacje przyjmowane są online: Kolacja charytatywna dla małych bohaterów 6.12.2023 Butik Traugutta3 (hoteltraugutta3.pl)

Dodatkowe informacje

Na odcinku ok. 46 metrów korytarza pojawią się niezwykłe ilustracje stworzone przez wybitnego ilustratora Przemysława Sokołowskiego, które zmienią biały oddział w niezwykle bajkowe miejsce. Ilustracje będą w dziecięcych motywach tak, aby nadały charakteru i umiliły czas pobytu szpitalnego, który często trwa długie miesiące. Wszystko będzie stworzone na specjalnych tapetach, odpornych na wycieranie i mocne środki chemiczne. 

Gabinet zabiegowy również zostanie całkowicie odmieniony. Kolorowe tapety nadadzą charakteru białym ścianom. Sufit i szafki także będą kolorowe. Chcemy aby gabinet zabiegowy nie był kojarzony tylko z bolesnym pobieraniem krwi. Zakupiona zostanie także nowa kozetka oraz stoliki zabiegowe. 

Pokój rodziców, to miejsce oddechu i chwili wytchnienia. W momencie, gdy Dzieci śpią, rodzice mogą się w nim spotkać, porozmawiać, podzielić się radościami, ale i smutkami. To miejsce gdzie mogą przygotować posiłek, czy nawet po prostu chwile pobyć samemu ze swoimi myślami. Chcemy te miejsce doposażyć w wygodne krzesła i fotele tak, aby po prostu było miło i  przytulnie.

Grudzień to również magiczny czas. Czas świąt i spełniania marzeń. Dzięki wsparciu chcemy zakupić wymarzone paczki świąteczne dzieciom spędzającym święta Bożego Narodzenia na oddziale. Tak aby chociaż na chwilę udało im się zapomnieć o tym trudnym czasie. Chcemy również wyposażyć oddział w sprzęt do gier multimedialnych, aby mali pacjenci mieli możliwość wspólnego spotkania i rozrywki. Dając przy tym motywację do wstania z łóżek. 

Koszt remontów, wyposażenia pokoju rodziców, akcji świątecznej z zakupem prezentów i gier multimedialnych to ok. 33 tysiące złotych. 

Wszystkie akcje i działania odbywać się będą w Białostockim Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej w DSK w Białymstoku. 

Źródło: Hotel Traugutta3

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 17.11.2023
Aktualizacja: 17.11.2023