Kolejna, sportowa inwestycja w podwarszawskim hotelu

Udostępnij artykuł
11 maja br. w hotelu Holiday Inn Warszawa-Józefów uroczyście otwarto pierwsze profesjonalne pole do gry w minigolfa na Mazowszu – Felt typ B o nazwie: Minigolf Józefów.

Minigolf Józefów jest jedynym polem typu Felt B w Polsce. Obiekt posiada certyfikat Światowej Federacji Minigolfa (WMF), której prezydentem jest Gerhard Zimmermann, a dyrektorem sportowym Pasi Aho, który wraz z firmą Funsport GMBH i “Baobab” Marka Brandysa jest projektantem i wykonawcą najnowszej inwestycji w hotelu. Inwestorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest pan Marcin Górzyński, Prezes spółki Aquila Hotele Sp. z o.o. będącej operatorem hotelu Holiday Inn Warszawa-Józefów.

Podczas ceremonii otwarcia obiektu, pan Bogdan Miloch, wieloletni Prezes Minigolf Club Sopot, przekazał na ręce przedstawicieli hotelu certyfikat dla pola Minigolf Józefów wydany przez Światową Federację Minigolfa (WMF). Certyfikat jest ważny do 31 grudnia 2022 roku i potwierdza, że obiekt Minigolf Józefów jest przystosowany do organizacji oficjalnych turniejów sportowych w tej dyscyplinie sportu.

17 i 18 sierpnia 2019 roku w Minigolf Józefów (Józefów, ul. Telimeny 1, 05-420) odbędzie się VII i VIII Turniej z cyklu Puchar Polski – kat. Open otwarty dla amatorów. Łącznie turniejów jest 12. Turniej będzie częścią obchodów 25 – lecia Minigolfa w Polsce. Więcej informacji o terminarzu turniejów i zapisy dla uczestników na stronie Minigolf Club Sopot: https://pzmg.pl/index.php

Projekt od strony merytorycznej wspierali przedstawiciele  Minigolf Club Mazovia Warszawa – Prezes klubu, pan Michał Moszoro oraz Vice Prezes pan Robert Politowski, którzy zorganizowali pierwszy Turniej Otwarcia o Puchar Holiday Inn Józefów (w dwóch kategoriach: Amatorzy i Open) z pomocą ponad 20 zaproszonych gości – zawodników klubów minigolfa w Polsce i Rosji (m.in.: Minigolf Club Kwidzyn, Minigolf Club Sopot, Klub Sportowy Minigolf Krynica Morska, Klub Sportowy Minigolf Kołobrzeg, Minigolf Cekcyn).

Minigolf Józefów jest kolejną sportową inwestycją hotelu w powiecie otwockim, po stworzeniu Golf Park Józefów (pole golfowe, ćwiczeniowe putting green i driving range), Centrum Delphinus oraz Park Linowy Józefów, który jest największym parkiem linowym na Mazowszu (6 tras dla dorosłych i dzieci od lat 3).

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu otwockiego: Zastępca Burmistrza Miasta Józefowa, pan Piotr Gąszcz, Prezydent Miasta Otwocka pan Jarosław Tomasz Margielski i jego zastępca pan Paweł Walo. Wśród przedstawionych planów na rozwój działalności Minigolf Józefów wymieniono, m.in.: powstanie Akademii Minigolfa Sportowego, program aktywizacji seniorów we współpracy z miastem Józefów oraz udostępnianie obiektu firmom oraz szkołom w celach rekreacyjnych.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 14.05.2019
Aktualizacja: 14.05.2019