Kolejne cztery uzdrowiska pójdą pod młotek

Udostępnij artykuł

Aktualnie Ministerstwo poszukuje firmy, która przygotuje analizy uzdrowisk, memorium informacyjne oraz w razie potrzeby będzie doradzała przy sprzedaży spółek.
Podstawowy profil działalności spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój stanowią usługi w zakresie lecznictwa rehabilitacyjnego, lecznictwa uzdrowiskowego oraz usługi hotelowo-gastronomiczne. Usługi hotelarsko-gastronomiczne świadczone są w hotelu Konstancja (73 miejsca noclegowe), restauracji Konstancja oraz restauracji Zdrojowa. Spółka zajmuje się także organizacją i obsługą konferencji i szkoleń i imprez okolicznościowych. Uzdrowisko planuje budowę Centrum Hydroterapii, gdzie przewiduje się dodatkowe rozbudowanie bazy hotelowo-restauracyjnej. Przychody spółki za 2008 r. wyniosły 11,56 mln zł.
Uzdrowisko Rabka specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu oddechowego i krążenia, chorób narządu ruchu, układu nerwowego i cukrzycy. Usługi świadczone są za pośrednictwem szpitali i sanatoriów uzdrowiskowych dysponujących łącznie 545 miejscami dostępnymi w ciągu całego roku oraz 148 miejscami sezonowymi. Strategia Uzdrowiska Rabka zakłada modernizację obiektów hotelowych i zabiegowych, zakup nowoczesnego wyposażenia i aparatury medycznej. Aktualnie w skład uzdrowiska wchodzi 5 budynków hotelowych. Przychody społki za 2008 r. wyniosły 15,93 mln zł.
Iwonicz Zdrój położony jest w południowo-wschodniej części Polski w województwie podkarpackim. W skład kompleksu uzdrowiska wchodzi 8 obiektów, w tym 4 senatoria. Spółka oferuje także usługi z zakresu obsługi hotelowo-restauracyjnej szkoleń i konferencji oraz organizacji imprez okolicznościowych. Uzdrowisko prowadzi centrum spa i odnowy biologicznej, w którym świadczone są usługi z zakresu spa & wellness. Przychody spółki za 2008 r. wyniosły 15,92 mln zł.
Uzdrowisko Horyniec prowadzi działalność usługową w zakresie lecznictwa uzdrowiskowego i rehabilitacji leczniczej. Uzdrowisko jest również producentem naturalnej wody źródlanej Hetmańska oraz napojów produkowanych na bazie tej wody pochodzącej z własnych odwiertów. Leczenie sanatoryjne prowadzone jest w trzech obiektach: Dom Zdrojowy, Jawor oraz Modrzew. W dalszych planach spółki przewidywana jest rozbudowa zakładu przyrodoleczniczego oraz budowa 80-100 łóżkowego pawilonu sanatoryjnego o podwyższonym standardzie wyposażenia dla kuracjuszy komercyjnych. Przychody spółki za 2008 r. wyniosły 6,08 mln zł.

Opublikowano: 02.04.2010
Aktualizacja: 02.04.2010