Kolejni najemcy gastronomiczni w Porcie Łódź

Udostępnij artykuł

Centrum Handlowe IKEA Port Łódź zostało otwarte 24 marca. Wśród ponad 200 sklepów i punktów usługowych, znalazło się 14 lokali gastronomicznych – zarówno ogólnokrajowych, jak i lokalnych marek.
W CH swoje restauracje i bary otworzyli: Grycan (2 lodziarnie), Solo Pizza, Mr Hamburger, Zielony Chrzan, W Biegu Cafe, Coffeeheaven, Cube Cafe, Berlin Doner Kebab, China Restaurant, Five o’clock, Fornetti, Kopernik oraz Sphinx połączony z Wook.

Port Łódź jest jednym z największych obiektów handlowych w regionie. Zajmuje 127 tys. mkw., z czego ok. 100 tys. mkw. przeznaczonych jest pod wynajem. Strefa rekreacyjno-handlowa z placem zabaw, sceną i zadrzewionym ogrodem obejmuje ok. 10 tys. mkw. Obiekt posiada także patio, łączące funkcje rekreacyjne i wypoczynkowe. W bezpośredniej strefie zasięgu kompleksu mieszka ok. 1,5 mln potencjalnych klientów.
Ponad 33 tys. mkw. powierzchni kompleksu zajmuje IKEA.
 

Inwestorem i deweloperem obiektu jest Inter IKEA Centre Polska S.A., należąca do Grupy IKEA. Firma istnieje na polskim rynku od 1988 roku. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych. Obok IKEA w należących do IICP centrach handlowych można znaleźć liczne sklepy oferujące zróżnicowany asortyment. Obecne są przede wszystkim marki oferujące produkty wyposażenia wnętrz oraz marki odzieżowe. IICP jest obecnie właścicielem sześciu centrów handlowych: w Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach oraz dwóch w Warszawie.

 

Opublikowano: 20.04.2010
Aktualizacja: 20.04.2010