Kolejny hotel J.W.Construction na sprzedaż

Udostępnij artykuł

Obiekt ten zlokalizowany jest w odległości 14 km od centrum Łodzi przy planowanym skrzyżowaniu autostrad A1 i A2. Jak informuje spółka, jest to doskonała baza dla zwiedzających Łódż oraz Arkadię i Nieborów. W hotelu znajduje się 111 pokoi dwuosobowych, 4 apartamenty, 5 sal konferencyjnych dla grup od 8 do 250 osób oraz restauracja dla 100 osób. Hotel zyskał miano ośrodka turystyki biznesowej, a organizacja wszelkiego rodzaju szkoleń, spotkań biznesowych, sympozjów stała się jego specjalnością. Do dyspozycji gości jest również sauna, dwa stoły bilardowe oraz stół do tenisa stołowego. Na okres letni hotel przygotowuje boisko do siatkówki oraz koszykówki. Goście mogą korzystać z pobliskiego pola golfowego. Dużą atrakcją dla gości jest tor motocrossowy.
W 2009 roku J.W.Construction, o czym już informowaliśmy, pozbyło się także nowo otwartego dwugwiazdkowca w Świętej Lipce. Hotel 500 to sieć hoteli ekonomicznych o podwyższonym standardzie. Obecnie funkcjonują cztery obiekty: w Zegrzu k/Warszawy, Strykowie k/Łodzi i Cieszynie, w pobliżu przejścia granicznego Cieszyn-Boguszowice na granicy z Czechami oraz w Tarnowie Podgórnym. Właściciel planuje kolejne inwestycje hotelowe. Obecnie trwają intensywne prace mające na celu uruchomienie kompleksu biurowo-hotelowego przy ul. Pileckiego w Warszawie. Spółka osiągnęła w 2009 roku przychody z działalności hotelowej na poziomie 15,5 mln zł. W poprzednim roku było to 21,03 mln zł, co oznacza spadek o 26 proc. Łączne przychody netto grupy wyniosły 548 mln zł.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 09.04.2010
Aktualizacja: 09.04.2010