Louvre Hotels Group ponownie na starcie Poland Business Run 2019

Udostępnij artykuł
Ten największy charytatywny bieg biznesowy w Polsce zwraca szczególną uwagę na osoby po amputacjach kończyn. Organizowany od 7 lat, ma na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami i spełnienie ich marzeń oraz promocję aktywnego stylu życia. Z takim zamysłem pracownicy Louvre Hotels Group 8 września 2019 stanęli na linii startu sztafety.

Tegoroczna edycja Poland Business Run przyciągnęła rekordową liczbę zawodników – chęć uczestnictwa zadeklarowało aż 29 160 osób a zebrana kwota w ramach akcji „Pomagam bardziej” wyniosła 150 403 złotych! Wśród zawodników znalazła się grupa pracowników marek hotelowych należących do LHG: Campanile, PremièreClasse, Golden Tulip oraz Metropolo by Golden Tulip. 40-osobowa ekipa fanów biegania, podzielona na 5-osobowe drużyny, podjęła wyzwanie i równo o 10:30 wystartowała w poszczególnych miastach, które były puzzlami składającymi się na ogólnopolską akcję charytatywną Poland Business Run. Grupa Louvre Hotels miała swoich przedstawicieli w Warszawie, gdzie pobiegły cztery zespoły, we Wrocławiu były dwie ekipy śmiałków, a w Krakowie i Lublinie po jednej drużynie. Każdy z uczestników, w zależności od miasta, w którym startował, miał do pokonania dystans od 3,2 do 4,2 km. Kapitanowie drużyn otwierali bieg i to oni, jako pierwsi mieli za zadanie przekazać sztafetową pałeczkę kolejnemu zawodnikowi.

Zarówno podczas rozgrzewki, w czasie biegu, jak i po przekroczeniu mety, w ekipach hoteli Campanile, Première Classe, Golden Tulip oraz Metropolo by Golden Tulip nie brakowało pozytywnych emocji. Wszyscy podkreślali połączenie idei aktywności sportowej z pomaganiem innym.

-Poland Business Run to świetna inicjatywa, która pozwala na integrację zarówno wewnątrz zespołu, jak i w środowisku biznesowym. Jestem przekonana, że inicjatywy tego typu mają pozytywny wpływ na nasze codzienne życie zawodowe – mówi Danuta Marcinkowska, Marketing & PR Coordinator w Louvre Hotels Group. – Nasi pracownicy mają świadomość jak szczytny jest to cel, dlatego chętnie uczestniczą w takich akcjach – dodaje Danuta Marcinkowska.

Powołana Fundacja Poland Business Run za swoją misję stawia szeroko rozumianą pomoc osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, ich aktywizacji oraz eliminowanie barier społecznych a także pomoc osobom zagrożonym amputacją. Fundacja upowszechnia wiedzę na temat niepełnosprawności narządów ruchu oraz stara się wpłynąć na zmianę postrzegania osób z wyżej wymienionymi problemami. Dla Louvre Hotels Group to nie nowość – hotele Campanile, Première Classe, Golden Tulip i Metropolo by Golden Tulip od zawsze wspierają osoby z niepełnosprawnością. Chcąc zapewnić pełną dostępność swoich przestrzeni hotelowych wszystkim Gościom, już kilka miesięcy temu zaprosiła do współpracy Fundację Polska bez barier. Akcja opatrzona została hasłem LIVE MY LIFESTYLE – To dla Was się zmieniamy! Grupa Louvre Hotels rozpoczęła proces dostosowywania własnych hoteli do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jednocześnie świadomie rozpoczęto pogłębianie wiedzy wśród pracowników w tym temacie.  Wpisuje się to w filozofię marki, która zawsze na pierwszym miejscu stawia komfort i jakość pobytu Gościa. Proces zmian wymaga czasu, jednak grupa LHG odważnie i konsekwentnie dostosowuje swoje obiekty w taki sposób, aby również Goście z niepełnosprawnościami czuli się tutaj komfortowo i bezpiecznie.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2019
>kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem<

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 11.09.2019
Aktualizacja: 11.09.2019