Lubelskie: 9 mln zł z RPO na turystykę

Udostępnij artykuł

Jak już pisaliśmy, w ostatnim konkursie RPO na dofinansowanie inwestycji związanych z turystyką w woj. lubelskim na liście znalazło się ok. 60 firm. Dwa projekty odrzucono, trzy skierowano do ponownego rozpatrzenia, resztę – do oceny merytorycznej. Po ponownej ocenie 10 firmom zdecydowano przyznać dofinansowanie. Wśród nich znalazły m.in. się następujące projekty: zakup kompleksowego wyposażenia do świadczenia usług gastronomicznych w oparciu o regionalne produkty kulinarne Lubelszczyzny (wniosek złożony przez firmę Omega na ok. 300 tys. zł), podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez budowę wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz budynku obsługi technicznej (wniosek na ok. 2 mln zł złożony przez firmę Jola), Chata – tradycja i kultura kompleksowych usług turystycznych (złożony przez firmę Chata Swojsko na ok. 700 tys. zł), przystosowanie zabytkowej kamienicy na Starym Mieście w Lublinie na cele turystyczne (złożony przez restaurację Cleopara na ok. 1,5 mln zł), budowa nowego obiektu turystycznego -Restauracja Zaścianek (złożony przez firmę Kamden na ok. 1,8 mln zł oraz budowa i wyposażenie restauracji regionalnej Karczma Zacisze w Krasnobrodzie (złożony przez firmę Zacisze na ok. 1,1 mln zł).
Działanie 1.5 „Dotacje Inwestycyjne w dziedzinie turystyki” ma na celu zwiększenie konkurencyjności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie województwa lubelskiego w sektorze turystyki i rekreacji. Minimalna wartość wsparcia wynosi 71 tysięcy złotych, a maksymalna wynosi 2 miliony złotych.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 02.04.2010
Aktualizacja: 02.04.2010