Lublin: Hotel Focus inwestuje w kolejny obiekt

Udostępnij artykuł

Hotel Focus w Lublinie postanowił rozszerzyć swoją działalność. W 2011 r. zostanie otwarty nowy obiekt konferencyjno – hotelowy. Inwestycję rozpoczęto w marcu bieżącego roku, aotwarcie planowane jest na czerwiec 2011 r. Do dyspozycji gości zostanie oddanych 60 miejsc noclegowych w pokojach dwuosobowych, dwie sale balowe mieszczące 150 i 300 osób oraz rozbudowane zaplecze konferencyjno – szkoleniowe przystosowane do obsługi eventów firmowych. Hotel już przyjmuje wstępne rezerwacje na organizację różnego rodzaju imprez.
Aktualnie Hotel Focus dysponuje pokojami 1-, 2-, 3- osobowymi oraz apartamentem. W każdym pokoju do dyspozycji gości jest telefon, TV-sat oraz stałe łącze internetowe. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Doba w pokoju jednoosobowym kosztuje 180 zł. W obiekcie znajduje się również restauracja oraz letni taras z ogrodem. Hotel posiada klimatyzowaną salę bankietowo-konferencyjną, mogącą pomieścić do 150 osób w ustawieniu kinowym. Dla klientów pragnących zorganizować mniejsze spotkania biznesowe obiekt proponuje meeting room mieszczący 26 osób.
Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Lublinie działa obecnie jeden dwugwiazdkowy motel i jedenaście hoteli (dwa czterogwiazdkowe, siedem trzygwiazdkowych i dwa dwugwiazdkowe). W ostatnim czasie liczba hoteli w woj. lubelskim zmniejszyła się. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2008 r. było ich 43, a w 2009 już tylko 25. Stopień wykorzystania miejsc noclegowych w województwie w 2008 r. wyniósł 32 proc.

Opublikowano: 12.04.2010
Aktualizacja: 12.04.2010