Małopolskie: 3 mln zł za trzygwiazdkowy hotel

Udostępnij artykuł

W Wieliczce funkcjonuje obecnie sześć trzygwiazdkowych obiektów. Opis agencji pasuje tylko do jednego – hotelu Solny, który prowadzony jest przez prywatnego przedsiębiorcę – Barbarę Tomczyk. Hotel położony jest przy ul. A.Grottgera – w niedalekiej odległości od Kopalni soli w Wieliczce oraz z dobrym dojazdem do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice oraz do centrum Krakowa. Solny nastawiony jest zarówno na gości biznesowych, jak i indywidualnych.
Obiekt ma powierzchnie 950 mkw. i jest dwukondygnacyjnym budynkiem. Ddysponuje kilkunastoma pokojami dwuosobowymi (160 zł za dobę) i jednoosobowymi (120 zł). Każdy pokój posiada łazienkę, balkon, TV, telefon, internet. W hotelu znajduje się również restauracja dla gości hotelowych, drink bar, dwie sale konferencyjne, które pomieszczą do 100 osób, sauna, sala bilardowa oraz gabinety masażu. Obiekt działa nieprzerwanie od 2007 roku. Właściciel zapewnia, że istnieje możliwość rozbudowy obiektu.
Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że obecnie na terenie Wieliczki działa dziesięć hoteli – oprócz sześciu trzygwiazdkowców – także jeden cztero- i trzy dwugwiazdkowe. W całym województwie małopolskim działa 281 hoteli, w tym aż 13 pięciogwiazdkowych (głównie w Krakowie), 38 czterogwiazdkowców, 154 trzy-, 62 dwu- oraz 14 jednogwiazdkowych. Szybko też przybywa nowych hoteli w tym regionie. Z raportu firmy Cushman&Wakefield wynika, że w 2009 roku w Małopolsce pojawiły się 24 nowe skategoryzowane obiekty i jest to najwięcej w całej Polsce.

Opublikowano: 09.04.2010
Aktualizacja: 09.04.2010