Mariusz Plichta dyrektorem Vienna House Mokotow Warsaw

Udostępnij artykuł

Mariusz Plichta wcześniej związany był m.in. z sieciami Radisson Blu i Hilton, a także z Zamkiem Janów Podlaski, gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego. Zastąpił na tym stanowisku Martę Karteczkę.

Mariusz Plichta
Mariusz Plichta

Mariusz Plichta jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego. Swoją karierę hotelarską rozpoczął blisko 20 lat temu w Wielkiej Brytanii, pracując dla sieci hotelowej Sarova Group. Poznał od podstaw sztukę kulinarną fine dining, a także przygotowywał kongresy i uroczyste gale dla największych brytyjskich firm.

Po powrocie do kraju piastował kierownicze stanowiska w hotelu Holiday Inn Warszawa – Józefów i hotelu Warszawianka. Mariusz Plichta aktywnie uczestniczył oraz przygotowywał do otwarcia i zarządzał działami gastronomii w hotelach: Arłamów, a także Hilton Garden Inn Kraków Airport.

Pasjonat podróży i hotelarstwa. W wolnych chwilach gra w tenisa i pływa.

O Vienna House Mokotow Warsaw

Znakiem rozpoznawczym Vienna House Mokotow Warsaw jest modernistyczna bryła budynku z wysokimi oknami zaprojektowana przez uznane biuro JEMS Architekci,a także zielona restauracja Greenhouse. W wystroju wnętrz industrialne elementy harmonizują z ciepłymi materiałami mebli, wykładzin i starannie dobranych dodatków. Wśród 164 pokoi, 40 to pokoje o podwyższonym standardzie, a 19 można łączyć w segmenty jedno- lub trzypokojowe. W lobby znajdują się stoły do samodzielnego zameldowania i pracy, jedenaście kameralnych miejsc spotkań, a także bar połączony z recepcją. Strefa konferencyjna o powierzchni ponad 180 metrów kwadratowych łączy się z lobby, które równocześnie pełni funkcję foyer. Goście mogą korzystać z szybkiego WiFi, wczesnego śniadania biznesowego, strefy fitness 24/7, a także podziemnego parkingu ze stacjami ładowania samochodów elektrycznych.

Vienna House Mokotow Warsaw jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu, w skład którego wchodzić będą jeszcze trzy obiekty o przeznaczeniu biurowo-usługowo-noclegowym. Inwestorem jest firma Garvest Real Estate, a za projekt architektoniczny odpowiada polska pracownia JEMS Architekci. Wystrój wnętrz to efekt współpracy inwestora oraz Vienna House.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Raport Dostawców Horeca 2022

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 01.04.2022
Aktualizacja: 19.01.2023