Marka Mondrian wkracza do Europy

Udostępnij artykuł
Grupa Accor właśnie otworzyła swój trzytysięczny hotel w Europie. Wzbogacenie portfolio o 26. markę, Mondrian, to kolejny krok w kierunku rozbudowy segmentów premium i lifestyle.
Marka wkracza do Europy

Działalność marki Mondrian w Europie zapoczątkują dwa obiekty we Francji. W pierwszej kolejności będzie to obiekt Cannes Grand Hotel przy Croisette, którego ponowne otwarcie planowane jest na 2021 r. Hotel będzie oferował 75 pokoi na 11 piętrach, restaurację i bar z widokiem na prywatny ogród o powierzchni 4 tys. mkw., ustawne sale konferencyjne i prywatną plażę przed hotelem. Podkreśleniem pozycji nowej, unikalnej marki w segmencie lifestyle na Lazurowym Wybrzeżu będzie otwarcie prywatnej plaży w 2020 roku. Drugi obiekt powstanie w Bordeaux. W hotelu mieszczącym się w XIX-wiecznym budynku do dyspozycji gości będzie 97 pokoi o powierzchni od 25 do 50 mkw. zlokalizowanych na trzech piętrach. Ofertę obiektu uzupełniają: restauracja z salą barową o powierzchni 460 mkw., spa, przestrzeń konferencyjna i otwarty taras o powierzchni 225 mkw. Jego otwarcie planowane jest na drugą połowę 2021 r. Ten ambitny i elegancki projekt będzie miał swoją premierę podczas uroczystej ceremonii wiosną 2020 r. w obecności wszystkich partnerów, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Mondrian to filozofia podróżowania. Rewolucyjny design i nowoczesny wystrój czynią obiekty tej marki pozycją obowiązkową zarówno dla turystów, jak i miejscowych. Mondrian zawsze znajduje się w samym sercu najbardziej urzekających scenerii kulturowych na świecie, pozwalając każdemu zasmakować innowacyjności i kreatywności. Hotele tej marki zapewniają gościom stylową przystań dzięki współpracy z największymi nazwiskami w branży oraz przełomowej ofercie gastronomicznej i życia nocnego.

Od budżetowych hoteli do pozycji lidera w segmencie luksusowym

Grupa Accor wykorzystuje sprzyjające trendy panujące w Europie, która jest popularnym celem podróży wśród turystów z całego świata – stary kontynent stanowi niemal 50% światowego portfolio Grupy. Do 2020 r. Accor udostępni kolejnych 350 tys. pokoi na całym świecie.

Przyspieszenie w segmentach luxury i premium

W ciągu ostatnich kilku lat Grupa przeszła radykalną transformację, decydując się w szczególności na ekspansję w Europie i przyspieszając rozwój swoich ekskluzywnych marek. Jest to sektor, wobec którego Accor ma duże aspiracje od czasu przejęcia w 2016 r. marek Fairmont, Raffles i Swissôtel. W 2016 r. Grupa miała w portfolio cztery marki z segmentów luxury i premium wobec około 20 najbardziej prestiżowych posiadanych dzisiaj, z których 11 działa w Europie. Trzy z nich – Sofitel, Rixos i Fairmont – znalazły się w rankingu 10 najbardziej luksusowych marek na kontynencie, zapewniając Grupie po raz pierwszy pozycję europejskiego lidera w tym segmencie. W ciągu zaledwie trzech lat, marki Accor z segmentów luxury i premium pojawiły się w dziewięciu nowych miejscach, co oznacza, że są już obecne w 28 z 39 europejskich krajów, w których działa Grupa. W 2016 r. firma miała w portfolio około 100 hoteli z 18 000 pokojami. Liczba ta uległa podwojeniu i w 2019 r. wyniosła 200 hoteli i 38 tys. pokojów. Celem Grupy jest jej potrojenie do 300 hoteli i 50 tys. pokoi do 2023 r. Accor wciąż podkręca tempo rozwoju swoich marek z segmentów luxury i premium na terenie Europy. Liczba kontraktów zawartych przez Grupę wzrosła w latach 2016-2019 czterokrotnie przy planowanym siedmiokrotnym wzroście do 2023 roku.

Lider marek średniej klasy i budżetowych

Z historycznego punktu widzenia Grupa Accor rozwinęła swoją działalność w Europie dzięki tak kultowym markom, jak ibis – najbardziej znana marka hotelowa we Francji i druga na świecie – oraz Mercure – topowa europejska marka średniej klasy. Mająca swoją premierę kilka tygodni temu marka greet jest najnowszym nabytkiem Grupy. Reprezentuje ona wszystko to, czego współczesny miejski konsument oczekuje od marki – autentyczność, uczciwość i lokalny charakter. Dzięki nowej marce Grupa Accor kontynuuje rozbudowę swojego portfolio i pozostaje świadoma potrzeb swoich partnerów, aby zapewnić klientom niezapomniane wrażenia, które nieustannie się zmieniają. Inspirowana przez społeczność zaangażowaną w lokalny rozwój marka planuje otworzyć w Europie 300 hoteli do 2030 r. Po premierze drugiego obiektu w Gentilly koło Paryża kilka miesięcy temu, marka JO&JOE zamierza przyspieszyć swoje wejście na rynek, otwierając trzeci obiekt w 20. dzielnicy Paryża, po którym przyjdzie czas na kolejne destynacje: Londyn, Budapeszt, Glasgow, Paryż (Nation) i Rzym.

kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem < (otwiera się na nowej zakładce)">ŚWIAT HOTELI: grudzień 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Akademia Accor: towarzysząc i wspierając rozwój

Grupa Accor ma szerokie pole do rozwoju, w najbliższych latach ma w planach 320 hoteli i 42 000 pokoi. Tak rozległe założenia opierają się w szczególności na rozwiązaniach opracowanych wewnętrznie i realizowanych przez pracowników, którzy wspomagają ekspansję Grupy.

Akademia – nowe centrum szkoleniowe

Projekt, który wystartował w 2017 r., stanowi część planu transformacji zainicjowanego przez Sébastiena Bazina i ma na celu wsparcie regionalnych działów operacyjnych w szkoleniu pracowników, aby zapewnić niezapomniane wrażenia gościom zatrzymującym się w hotelach Grupy. Europejska Akademia Accor wspiera 2 000 pracowników z oddziałów regionalnych i ponad 3 000 hoteli Accor zlokalizowanych w 39 krajach Europy dzięki ofercie szkoleń opracowanej na skalę europejską i ustandaryzowanej dla całego regionu.Programy szkoleniowe realizowane są w poszczególnych europejskich krajach w ramach sieci 11 lokalnych marek, zdalnie lub w nowym centrum w Issy-les-Moulineaux we Francji. Ponad 250 modułów szkoleniowych, z których część dostępna jest w 24 językach i ponad 1 000 trenerów wewnętrznych sprawia, że Akademia Accor stanowi złoty standard szkoleń w branży hotelarskiej. Swoim zasięgiem obejmuje 92 kraje, działając za pośrednictwem pięciu akademii regionalnych znajdujących się na ternie Azji i Pacyfiku, Afryki i Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, Ameryki Południowej oraz Europy. W 2018 r. Akademia Accor przeprowadziła na całym świecie ponad 4 miliony godzin szkoleń.

Rok 2023: Grupa Accor zamierza objąć pozycję lidera w 25 krajach

Grupa kontynuuje ekspansję na terenie Europy. Kilka tygodni temu ogłosiła planowane na 2021 r. otwarcie swojego pierwszego Novotelu w Albanii, który znacząco rozszerzy ofertę Grupy w Europie Południowo-Wschodniej. W ciągu zaledwie trzech lat, marki Grupy z segmentu luxury umocniły swoją pozycję w dziewięciu kolejnych krajach europejskich – Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Estonii, Izraelu, Łotwie, Monako, Ukrainie, Azerbejdżanie i Kazachstanie.

Grupa Accor umacnia pozycję lidera na europejskim rynku hotelarskim, umieszczając znaczenie i doświadczenie klienta w centrum swoich działań. Grupa Accor osiągnęła swój cel rozszerzenia oferty luksusowych hoteli w Europie i udało jej się stworzyć bogate i zróżnicowane portfolio. Jesteśmy teraz w stanie sprostać potrzebom wszystkich naszych klientów. Nasze hotele stanowią przestrzeń do życia, w której nasi goście mieszkają, jedzą, bawią się na koncertach, pracują i odpoczywają. Każdego dnia oferujemy gamę usług odpowiadających ich potrzebom w coraz bardziej różnorodnych lokalizacjach. Franck Gervais, Accor CEO na Europę

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 20.01.2020
Aktualizacja: 20.01.2020