Mex Polska stawia na Warszawę. Kolejny shot-bar Chicas&Gorillas już otwarty

Udostępnij artykuł

Mex Polska, notowana na GPW spółka holdingowa, sukcesywnie realizuje tegoroczny plan rozwoju Grupy i 6 października otworzyła czwarty lokal w ramach swojego najnowszego konceptu – Chicas&Gorillas. Punkt powstał w samym sercu stolicy, u zbiegu ulic Parkingowej i Żurawiej.

Shot-bar Chicas&Gorillas został otwarty 6 października, tradycyjnie o północy. Budżet na tę realizację, tak jak i w przypadku poprzedniego lokalu, pochodził ze środków własnych spółki Mex Polska. Obecnie skład Grupy liczy ponad 40 lokali działających w ramach 5 rozpoznawalnych brandów.

W miniony weekend uruchomiliśmy czwarty lokal pod naszym najnowszym szyldem Chicas&Gorillas. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kolejny shot-bar tym razem powstał w centrum Warszawy. Doskonale znamy tę lokalizację, ponieważ w niedalekim sąsiedztwie znajduje się nasz lokal sieci Pijalnia Wódki i Piwa. Chcieliśmy w tym „rozrywkowym zagłębiu stolicy” w pełni wykorzystać potencjał naszego najnowszego konceptu. Od samego początku byłem przekonany, że Warszawa to odpowiednie miejsce dla tego brandu mówi Paweł Kowalewski, prezes zarządu Mex Polska S.A.

Chicas&Gorillas to przykład klasycznego shot & coctail baru. Wystój lokali nawiązuje do kultury pop-art, a wnętrza są nasycone kontrastującymi barwami i komiksowymi motywami. Brand heroes konceptu to pin-up girl Chica oraz ,,wyluzowany’’ Gorilla. Poza Warszawą, koncept dostępny jest także w Poznaniu, Wrocławiu oraz Łodzi. Ponadto w warszawskim lokalu, największym spośród wszystkich reprezentujących ten koncept, znajduje się scena, na której będą występować DJ-e oraz zespoły muzyczne.

Poprzednie trzy lokale odniosły sukces i cieszą się dużą popularnością, dlatego też świadomie podjęliśmy decyzję o dalszym rozwoju Chicas&Gorillas. Nasz shot-bar okazał się niezwykle interesujący dla młodego konsumenta, który docenił rozbudowaną ofertę kolorowych drinków i shotów w niestandardowym klimacie w bardzo przystępnych cenach. Nasze lokale miesięcznie odwiedza coraz więcej gości i w tym przypadku liczymy na ciepłe przyjęcie marki także ze strony mieszkańców Warszawy. To dla Grupy niezwykle strategiczny, a za razem pełen wyzwań rynek dodaje Paweł Kowalewski.

W planach Mex Polska jest także rozbudowa pozostałych konceptów. Do końca roku zostanie otwarty jeszcze jeden nowy punkt w ramach popularnej i lubianej przez Polaków marki Pijalnia Wódki i Piwa. Po Nowym Targu, jeden z najstarszych brandów Grupy pojawi się w Zamościu.

Zarząd Mex Polska spodziewa się, że konsekwentny rozwój sieci swoich lokali przyczyni się do dalszego wzrostu przychodów Grupy.

O Mex Polska

W skład Grupy Kapitałowej Mex Polska wchodzi kilkadziesiąt spółek powiązanych organizacyjnie i kapitałowo. Grupa zarządza 45 lokalami gastronomicznymi (stan na dzień 24.07.2023). Model biznesowy Grupy zakłada równoległy rozwój sieci własnych, jak i franczyzowych placówek. Grupa obecnie rozwija kilka rozpoznawalnych i bardzo popularnych marek gastronomicznych: THE MEXICAN, PROSTY TEMAT, PANKEJK, PIJALNIA WÓDKI I PIWA. Najnowszym konceptem jest CHICAS & GORILLAS. Lokale Grupy zlokalizowane są  w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie, Gdańsku, Katowicach, czy Toruniu. Rozwój sieci placówek gastronomicznych pochodzi ze środków własnych Grupy, kredytów oraz środków finansowych od franczyzobiorców w ramach umów franczyzowych. W tym modelu rozwijana jest sieć lokali PIJALNIA WÓDKI I PIWA oraz THE MEXICAN.

Od 2012 roku spółka Mex Polska S.A. jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Źródło: Mex Polska

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 10.10.2023
Aktualizacja: 10.10.2023