MGallery by Sofitel Jurata – studio MIXD zdradza koncepcję

Wrocławskie studio opracowując konkursowy projekt hotelu MGallery by Sofitel Jurata odwołało się do wielorakich źródeł inspiracji związanych z tym jednym z najpiękniejszych polskich kurortów. Nadbałtycka przyroda i krajobraz, lokalne legendy, wreszcie historyczne dziedzictwo tej urokliwej miejscowości – wszystko to pomogło stworzyćMIXD przestrzeń sprzyjającą odzyskaniu wewnętrznej równowagi.

Punktem wyjścia do stworzenia konkursowej koncepcji tego resortowego hotelu była analiza tego, co przesądza o atrakcyjności nadmorskiego pejzażu i powoduje, że chętnie odpoczywamy spędzając czas na plaży, żeglując, uprawiając sporty wodne, spacerując po wybrzeżu. Brzeg Bałtyku to widoki dość monotonne: piaszczyste plaże, wydmy porośnięte trawami, sosnowe lasy, morze, niebo, odległy horyzont. Jednak równocześnie ten krajobraz jest niezwykle dynamiczny: fale uderzają nieustannie o brzeg, wiatr goni chmury i kołysze drzewami, pogoda zmienia się z godziny na godzinę. Żywioły ścierają się ze sobą, a człowiek z nimi. Wybrzeże Bałtyku to kraina zmian i kontrastów, jednak bardzo łatwo odnaleźć w nich harmonię: brak nadmiaru bodźców, kontakt z Naturą i obserwacja panującej w niej równowagi oraz różnorodności, naturalny rytm zmian.

Nawiązujące do miejscowej przyrody kontrastowe zestawienia kolorów, materiałów i faktur były podstawą konkursowego, koncepcyjnego projektu MIXD. Znajdziemy je zarówno w hotelowym lobby, jak i w pokojach gości. Np. wyposażenie pokoi ma bardzo sensualny charakter: miękki welur kontrastuje tu z surowym drewnem, chłodny mosiądz z ciepłym, wełnianym dywanem w morskich barwach. Materiały o lokalnym charakterze (ceramika, kamień, drewno, miedź, tkaniny)  i kolory z naturalnej palety (piaskowe beże, łososiowe pomarańcze, terakota, granat) budują tu opowieść o nadbałtyckim krajobrazie i zmieniających go nieustannie żywiołach.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Kobiece miejsce  

MGallery stawia na wyjątkowe lokalizacje swoich hoteli. Ponadto ta hotelowa marka szczególnie adresuje swoje usługi do kobiet – podróżujących samotnie lub w towarzystwie, szukających komfortu, relaksu, wyciszenia, możliwości przyjemnego spędzenia czasu. Czy mogło być lepsze miejsce na taki hotel niż Jurata – elegancki kurort, który swoją nazwę wywodzi od legendarnej królowej Bałtyku? Jak wspaniale wyglądał jej pałac rozbity na drobne kawałeczki przez zazdrosnego Perkuna możemy się tylko domyślać podziwiając znalezione na plaży bursztyny i biżuterię autorstwa lokalnych jubilerów. Zainspirowani tą lokalna legendą projektanci z MIXD postanowili, że odwiedzające go kobiety powinny poczuć się wyjątkowo. Znalazło to swoje odbicie m. in. w strefie ladies parlour – hotelowego salonu, ulokowanego pomiędzy lobby, butikiem z kosmetykami i strefą spa. Komfortowe, obite kolorowym welurem fotele i sofy o łagodnych kształtach, stylowe stoliki kawowe i olbrzymie, okrągłe lustro – to idealne miejsce do spotkań, rozmów, słuchania płynącej z gramofonu muzyki, miłego spędzania czasu w beztroskiej, relaksującej atmosferze.

Historyczne dziedzictwo

W projekcie nie mogło też zabraknąć odniesień do okresu XX-lecia międzywojennego – czasu powstania i rozkwitu Juraty. Założona w 1928 roku miejscowość błyskawicznie stała się jednym z modnych miejsc wypoczynku elit II Rzeczpospolitej: polityków, artystów, intelektualistów. Bywali tu prezydent Ignacy Mościcki, śpiewak Jan Kiepura, Malarz Wojciech Kossak i jego utalentowane córki:Magdalena Samozwaniec i Maria Pawlikowska-Jasnorzewska. Dziś wspomnienie tych czasów to zabytkowe wille i pensjonaty, opisy balów, przyjęć, rautów, plażowania, spacerów i spotkań w kawiarniach, skrzących się dowcipem dyskusji. Do tej autentycznej i bardzo bogatej historii odpoczynku w Juracie projektanci z MIXD nawiązali poprzez liczne starannie dobrane detale. W pokojach znajdziemy zagłówki, przypominające fragmenty malarskich palet, w łazienkach ceramiczne płytki o rysunku ptasich piór, w restauracji – panoramiczne okna pozwalające obserwować krajobraz i oświetlenie przypominające rozgwieżdżone niebo. Ponadto w systemach oznaczeń zastosowane zostały historyczne kroje pisma, pochodzące z okresu powstania Juraty, a w hotelowej bibliotece znalazło się miejsce na  dzieła jej słynnych bywalców.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.