Międzynarodowy Kongres AICR 2020 już w lutym w Warszawie

Udostępnij artykuł
Coroczny Międzynarodowy Kongres AICR International odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, w dniach 5-9 lutego br. Gospodarzem wydarzenia jest Stowarzyszenie Zastępców Dyrektorów i Kierowników Recepcji AICR Polska. Gośćmi będą hotelarze z kilkunastu krajów stowarzyszonych. Podczas eventu wyłoniony zostanie zwycięzca nagrody David Campbell Trophy, o którą walczyć będzie także reprezentantka Polski.
AICR Polska

Inicjatywa założenia stowarzyszenia zrzeszającego kierowników recepcji hoteli luksusowych została zapoczątkowana we Francji w latach 60. ubiegłego wieku. Dziś AICR International zrzesza ponad 1 tys. członków z 17 państw i służy wzajemnej wymianie doświadczeń hotelarzy obiektów klasy premium & luxury. Polska dołączyła do stowarzyszenia w 2016 roku. AICR Polska prowadzi działalność integracyjną, edukacyjną i charytatywną. Osoby stowarzyszone mają niepowtarzalną okazję do dzielenia się między sobą swoją pasją do hotelarstwa, dzięki czemu sami zdobywają nowe doświadczenia. Podczas cyklicznych zjazdów członkowie biorą udział w szkoleniach branżowych oraz korzystają z możliwości międzyhotelowej integracji. Wśród członków znajdują się także osoby związane bezpośrednio z uniwersytetami, co pozwala w praktyczny sposób dzielić się wiedzą z zakresu hotelarstwa i promować ten obszar działań w szerszej skali. AICR Polska każdorazowo włącza się także w projekty na szczeblu globalnym stowarzyszenia. W tym roku najważniejszym z nich jest organizacja Międzynarodowego Kongresu AICR.

Idea Kongresu

Międzynarodowy Kongres AICR jest eventem cyklicznym  stowarzyszenia, organizowanym co roku w innym państwie członkowskim, które przejmuje odpowiedzialność za przygotowanie imprezy przy współpracy z AICR International. W kilkudniowym zjeździe uczestniczą członkowie wszystkich sekcji globalnych. Główną ideą spotkania jest integracja hotelarzy z całego świata i ich rozwój zawodowy. Tegoroczny Kongres – po raz pierwszy w historii stowarzyszenia – będzie miał miejsce w Warszawie. Biorąc pod uwagę dopiero trzyletnie zaangażowanie sekcji polskiej w działalność AICR, organizacja tak prestiżowego wydarzenia stanowi duże wyróżnienie.

ŚWIAT HOTELI: grudzień 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Międzynarodowy Kongres AICR 2020 w Warszawie

Hotelarzy czekają cztery intensywne dni. Podczas Kongresu obradować będzie Prezydium Stowarzyszenia oraz Walne Zgromadzenie Członków. Uczestnicy zjazdu będę także mieli okazję skorzystania z wielu profesjonalnych szkoleń i poszerzenia swojej wiedzy w zakresie hotelarstwa. Partnerzy AICR Polska również będą mogli wziąć aktywny udział w wydarzeniu, uczestnicząc m.in. w panelach dyskusyjnych. Na główną lokalizacją eventu wybrany został hotel Radisson Blu Sobieski, w którym odbywać się będą codzienne szkolenia. Uczestnicy zjazdu skorzystają z możliwości wymiany swoich doświadczeń, jak również poznania bliżej polskiego rynku hotelarskiego. Jednym z najważniejszych punktów programu będzie Międzynarodowy Konkurs Recepcjonisty Roku wraz z wielką galą finałową, podczas której zostanie wyłoniony jego zwycięzca. Na laureata konkursu czekać będzie prestiżowa nagroda David Campbell Trophy (nazwana tak na cześć zasłużonego kierownika recepcji hotelu Ritz w Paryżu) oraz roczne szkolenie międzynarodowe. W tym roku Polskę reprezentować będzie Karolina Bolek z The Bridge Wrocław – MGallery, która w styczniu została zwyciężczynią konkursu krajowego. Na podium znaleźli się również recepcjoniści warszawskich hoteli – Artem Serdiuk z Radisson Blu Sobieski (II miejsce) oraz Paulina Sidorowicz z H15 Boutique Hotel (III miejsce). Zwycięzca polskiej edycji otrzymuje nagrodę w postaci weekendowego pobytu w jednym ze stowarzyszonych hoteli.

W ramach szerzenia polskiej kultury i znajomości historii naszego kraju, organizatorzy przygotowali dla uczestników spotkania i atrakcje w wielu innych warszawskich lokalizacjach, takich jak muzea i miejsca historyczne. Zagraniczni goście będą więc mieli okazję zwiedzić stolicę, wziąć udział w akcjach edukacyjnych, czy spróbować tradycyjnych specjałów w najbardziej popularnych miejscach stołecznej mapy kulinarnej. Kongres stanie się więc świetną promocją naszego kraju, a równocześnie ciekawym miejscem na międzynarodową integrację.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.01.2020
Aktualizacja: 22.01.2020