Stowarzyszenie Zastępców Dyrektorów i Kierowników Recepcji AICR Polsko oficjalnie zostało ogłoszone gospodarzem Międzynarodowego Kongresu AICR International. To prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Warszawie na początku 2020 roku. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zapoznać się z polskim rynkiem hotelarskim, zwiedzić stolicę naszego kraju i poznać jego kulturę, a także wymienić swoje doświadczenia z hotelarzami z całego świata.

Pierwsze krajowe Stowarzyszenie zostało założone we Francji przez kierowników recepcji hoteli luksusowych w 1964r. Ideą przedsięwzięcia miała być integracja hotelarzy tamtejszego regionu oraz ich wzajemna wymiana doświadczeń. Wkrótce do inicjatywy zaczęły przyłączać się kolejne kraje. Dziś AICR International zrzesza ponad 1 000 członków z 17 państw, które na światowym rynku hotelarskim uchodzą za jedne z najbardziej rozwiniętych. Wśród nich są m.in. Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wielka Brytania czy Włochy, a od 2016 roku – także Polska.
Stowarzyszenie w Polsce
Misją organizacji jest działalność integracyjna, edukacyjna i charytatywna. AICR Polska stanowi swoistą platformę do wymiany doświadczeń i pasji wszystkich członków. W tym celu cztery razy w ciągu roku stowarzyszenie organizuje ogólnopolskie zjazdy, podczas których hotelarze mają okazję poznać się nawzajem i angażować we wspólne projekty. Podczas każdej sesji uczestnicy biorą udział w cyklu szkoleń dotyczących pracy w hotelarstwie. Do tej pory mieli okazję edukować się m.in. w zakresie pozytywnego budowania zespołu, strategii zarządzania ceną, skuteczną rekrutacją nowych pracowników czy tworzenia wizerunku biznesowego. Szkolenia prowadzone są przez zespół znanych i wykwalifikowanych w swoich dziedzinach specjalistów, m.in. Dagmarę Plata-Alf z Hotel Media Group oraz Wojciecha Herra z Performance Consulting. Zjazdy AICR Polska stwarzają także możliwości prezentacji i spotkań z partnerami stowarzyszenia, jak również z lokalnymi i światowymi dostawcami usług związanych z branżą hotelarską.
Stowarzyszenie chętnie dzieli się nabytą wiedzą szczególnie w ramach współpracy z uczelniami i szkołami wyższymi kształcącymi w kierunku hotelarskim. Kilku członków jest także bezpośrednio związanych z uniwersytetami, prowadząc na co dzień zajęcia i wykłady.
Kongres 2020
AICR Polska każdorazowo włącza się w projekty organizowane na szczeblu globalnym stowarzyszenia. Najważniejszym z nich jest coroczny zjazd przedstawicieli wszystkich sekcji w jednym z wybranych państw członkowskich podczas Międzynarodowego Kongresu. W przyszłym roku, gospodarzem spotkania będzie AICR Polska. To ogromne wyróżnienie dla naszej sekcji, szczególnie biorąc pod uwagę, że swoją działalność rozpoczęła zaledwie 3 lata temu. Na hotelarzy czekają cztery intensywne dni. Podczas Kongresu obradować będzie Prezydium Stowarzyszenia oraz Walne Zgromadzenie Członków. Uczestnicy zjazdu będę także mieli okazję skorzystać z wielu profesjonalnych szkoleń i poszerzyć swoją wiedzę w zakresie hotelarstwa. Partnerzy AICR Polska również będą mogli wziąć aktywny udział w wydarzeniu, uczestnicząc m.in. w panelach dyskusyjnych. Organizatorzy wydarzenia bardzo duży nacisk kładą na promocję Polski i jej stolicy, dlatego już teraz podejmowane są działania związane z planowaniem wyjątkowych atrakcji dla gości. Wśród nich pojawią się m.in. zwiedzanie Starego Miasta, odwiedziny w Muzeum Powstania Warszawskiego, akcje edukacyjne przybliżające postać Fryderyka Chopina oraz jego twórczość, całodzienna wycieczka po najważniejszych miejscach stolicy. Ciekawą inicjatywą będą także wspólne kolacje integracyjne w najbardziej popularnych miejscach na warszawskiej mapie kulinarnej, podczas których zagraniczni goście będą mieli okazję zaznajomić się z polską kuchnią i poznać lepiej naszą kulturę. Podczas wydarzenia będzie miał także miejsce finał prestiżowego, międzynarodowego konkursu „Recepcjonista Roku”, w którym udział wezmą laureaci edycji krajowych, w tym również z Polski. Konkurs organizowany jest regularnie od 1995r. Dzięki wieloletniej tradycji cieszy się dużym poważaniem wśród przedstawicieli świata hotelarskiego i sponsorów. Wyłonienie zwycięzcy konkursy stanowi główny punkt uroczystej gali zamykającej Kongres. Polskę reprezentować będzie finalista tegorocznej edycji. Warunkiem udziału w konkursie jest przynależność do polskiej sekcji AICR.
Partnerzy Stowarzyszenia
Stowarzyszenie AICR Polska poszukuje partnerów, którzy oprócz regularnej współpracy będą mieć niepowtarzalną okazję do udziału w przygotowaniach Kongresu w lutym 2020. Partnerstwo pozwala na uczestnictwo w zjazdach stowarzyszenia, co daje możliwość zwiększenia świadomości na temat oferowanych produktów lub usług wśród potencjalnych nabywców, jak również przyczynia się do wzrostu zasięgu działania. Dzięki współpracy z AICR Polska, partnerzy mogą ubiegać się o członkostwo w AICR International. Benefity członkowskie zależą od wybranej spośród pięciu opcji. Najbardziej szeroki zakres korzyści oferuje pakiet platynowy. W jego ramach uzyskać można status partnera strategicznego, co wiąże się z nieograniczonymi możliwościami reklamy, w tym udział w działaniach prowadzonych w mediach społecznościowych. Partnerzy mają także dostęp do baz danych prowadzonych przez stowarzyszenie oraz biorą czynny udział w spotkaniach AICR na szczeblu krajowym oraz międzynarodowym. To jednak tylko nieliczne z wielu korzyści, jakie daje wsparcie finansowe organizacji.
Przyłącz się do AICR Polska!
Polska sekcja liczy obecnie 36 członków, ale stawiając mocno na rozwój organizacji, chętnie przyjmuje kolejnych. „Poszukujemy ludzi ambitnych, pełnych pasji i energii do podejmowania nowych wyzwań” – mówi Marcin Gałązka, Prezes Zarządu AICR Polska. Członkostwo w AICR nie tylko stwarza możliwości rozwoju i osobistej kariery, ale także daje realny wpływ na rozwój branży. Dlatego jeśli chcesz zostać członkiem lub partnerem organizacji, koniecznie skontaktuj się z jej przedstawicielami i odkryj korzyści, jakie daje przynależność do najbardziej prestiżowego stowarzyszenia hotelarzy klas luxury & premium.
© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.