Nowa restauracja Sphinx w Gliwicach

Udostępnij artykuł

Gastronomiczna sieć Sphinx ma nowy lokal na Śląsku. To restauracja w Gliwicach działająca w kompleksie biurowo-handlowym przy ul. Piwnej 10. Najnowszy Sphinx jest prowadzony przez franczyzobiorcę.

Sieć restauracji casual dining kojarzona przede wszystkim z jej flagowym daniem, Shoarmą®, wróciła do Gliwic po kilkuletniej przerwie. Restauracja powstała przy głównej drodze dojazdowej do tego miasta, w zbudowanym rok temu kompleksie DL Prime. W najnowszym lokalu przygotowano 130 miejsc dla gości, a kolejnych 48 miejsc znajdzie się w ogródku letnim. Wnętrze urządzone jest w charakterystycznym dla sieci Sphinx stylu z kolorowymi lampami z tykw i innymi orientalnymi detalami dekoracyjnymi. Z myślą o gościach odwiedzających restaurację z dziećmi przygotowano strefę zabaw. Są też podwyższane krzesełka i specjalna zastawa, na której serwowane są dania z Kids Menu.

Restauracje Sphinx są obecne w Katowicach i Czeladzi, ale zależało nam także na ponownym pojawieniu się w Gliwicach jako dużej i ważnej części aglomeracji śląskiej. Gliwicki Sphinx jest w dogodnej lokalizacji, w pobliżu Drogowej Trasy Średnicowej, w nowoczesnym kompleksie budynków biurowych i mam nadzieję, że szybko znajdzie stałych bywalców. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej najnowszej restauracji – mówi Mateusz Cacek, wiceprezes Sfinks Polska, spółki do której należy sieć Sphinx.  

W menu restauracji, oprócz różnych rodzajów Shoarmy®, są także steki i inne mięsa, ryby, a także dania wegetariańskie i roślinne, inspirowane kuchnia bliskowschodnią. Gliwicki Sphinx ma również ofertę śniadań, lunchów i deserów. Goście korzystający z aplikacji Aperitif mają dostęp do różnego rodzaju zniżek i ofert specjalnych. Restauracja przy ul. Piwnej jest czynna od poniedziałku do czwartku oraz w niedziele w godzinach 10:00-22:00, a w piątki i soboty w godzinach: 10:00-22:30.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

rynek dostawców horeca - raport 2024

O Grupa Sfinks Polska

Grupa Sfinks Polska zarządza 106 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 70 restauracji Sphinx (segment casual dining), siecią 30 pubów Piwiarnia (segment gastro pubów), 3 restauracjami Chłopskie Jadło (segment casual dining) i Lepione&Pieczone by Chłopskie Jadło oraz 3 lokalami The Burgers. Spółka prowadzi też sprzedaż w dostawie w oparciu o marki dostępne w dowozie m.in. Sphinx, The Burgers, Och! PITA, Yolo Chicken czy Da Mamma. Pod względem wielkości sprzedaży oraz liczby restauracji, Sphinx jest największą w Polsce siecią typu casual dining. Sfinks Polska jest jednocześnie trzecią pod względem przychodów firmą gastronomiczną w Polsce.

Źródło: Sphinx

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 10.04.2024
Aktualizacja: 10.04.2024