Nowe punkty testów w kierunku COVID-19 przy hotelach PHH

Udostępnij artykuł
Pasażerowie odlatujący z portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu otrzymają możliwość wykonania testów w kierunku koronawirusa. Punkty obsługiwane przez Centrum Medyczne Damiana będą otwarte od 7.00 do 20.00 przy hotelach należących do Polskiego Holdingu Hotelowego. Pierwszy z nich uruchomiono w Hampton by Hilton Gdańsk Airport. Dwa następne – w Katowicach i Poznaniu – będą funkcjonować od 29 kwietnia. Podróżni mogą w nich wykonać test antygenowy, a od 1 maja również test RT-PCR. Wynik badania dostępny jest w języku polskim i angielskim. Testy odbywają się bez zapisów.

Chociaż pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na nasze życie (w tym na kwestie podróżowania), wciąż wiele osób z przyczyn służbowych, prywatnych lub wypoczynkowych korzysta z samolotów. Jako najwygodniejszego i najszybszego środka transportu. Jednak, przed wylotem do większości krajów wymagane jest posiadanie aktualnego wyniku testu. Dodatkowo po powrocie do kraju na podróżujących nakładana jest obowiązkowa kwarantanna. Zwolnienie z niej jest możliwe tylko wówczas, gdy osoby przylatujące do Polski uzyskają negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Badanie należy wykonać maksymalnie 48 godzin wcześniej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób korzystających z lotów krajowych i zagranicznych, Centrum Medyczne Damiana uruchomiło kolejne punkty do wykonywania testów. Zlokalizowane są na parkingach hoteli PHH przy lotniskach – Moxy Katowice Airport przy lotnisku Katowice-Pyrzowice, Moxy Poznań Airport przy lotnisku Poznań-Ławica oraz Hampton by Hilton Gdańsk Airport.

Uruchomienie nowych punktów, zlokalizowanych przy trzech polskich lotniskach sprawia, że podróżni otrzymują możliwość szybkiego wykonania niezbędnych badań. Przed wylotem, a także po powrocie. Tym samym unikają oni ewentualnego stresu związanego z poszukiwaniem punktów wymazowych, ponieważ mogą zapisać się na badanie przy porcie lotniczym. To bardzo duże ułatwienie – zwłaszcza, że wielkimi krokami zbliża się okres urlopowy, który naturalnie wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem przelotami komentuje Dominika Korczak, Dyrektor ds. Komunikacji i Oferty Produktowej.

Punkty do wykonywania testów uruchomiono we współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym.

Cieszymy się, że Centrum Medyczne Damiana nam zaufało. Wspólnie mogliśmy przygotować miejsce do wykonywania testów dla pasażerów portów lotniczych w Gdańsku, Katowicach i Poznaniu. Możemy zapewnić, że załoga w naszych hotelach dołoży wszelkich starań, aby proces ten przebiegał sprawnie. Trzy nowo otwarte punkty pobrań to już kolejne takie miejsca działające przy hotelach PHH. Pierwszy Mobilny Punkt Pobrań ruszył w naszym hotelu, który znajduje się na Lotnisku Chopina w Warszawie – Courtyard by Marriott Warsaw Airport – podkreśla Magdalena Szefernaker, rzecznik prasowy Polskiego Holdingu Hotelowego.

We wskazanych miejscach pasażerowie mogą wykonać dwa rodzaje testów RT-PCR (wynik dostępny jest po 6 godzinach). Poza tym szybki test antygenowy (wynik dostępny już po 15 minutach). W przypadku szybkiego testu antygenowego koszt badania wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatności za usługę może dokonać wyłącznie kartą.

Punkty do wykonywania testów również na innych lotniskach

Lotniska w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku to kolejne miejsca, w których w ostatnim czasie Centrum Medyczne Damiana uruchomiło punkty do badań w kierunku koronawirusa. Od marca testy RT-PCR oraz antygenowe dostępne są dla podróżujących z Lotniska Warszawa/Modlin. Natomiast na początku kwietnia otwarto dwa punkty na Lotnisku Chopina, w których istnieje możliwość poddania się szybkim testom antygenowym.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 22.04.2021
Aktualizacja: 22.04.2021