Nowy format kawiarni premium na stacji Shell

Udostępnij artykuł

Sieć zmodernizowała stację przy ulicy Stojałowskiego w Krakowie, nadając jej nowy testowy format premium, łącząc funkcjonalność kawiarni Shell Café z podstawową ofertą stacji. Na klientów czeka poszerzona oferta kawiarniano-gastronomiczna. W menu oprócz standardowych produktów znajdują się takie pozycje jak świeże ciasta, neapolitańska pizza czy kawa z ekspresu ciśnieniowego.  

Przestrzeń stacji została zaprojektowana na wzór wnętrza wolnostojącej kawiarni Shell Café przy ulicy Karolkowej w Warszawie. Wnętrze krakowskiej kawiarni łączy w sobie nowoczesne barwy z drewnianymi elementami. W nowo otwartej przestrzeni można wypić kawę i usiąść na kanapie i fotelach przy stolikach. Na życzenie klientów gorące napoje przygotowywane są w ceramicznych filiżankach, a dania serwowane na porcelanie.

Kawa Shell

Koncept Shell Café proponuje ofertę kawowo-gastronomiczną. Główną pozycję w menu nowego formatu zajmuje autorska kawa speciality. Dla prawdziwych smakoszy kawowych Shell proponuje alternatywne rodzaje parzenia kaw (ekspres przelewowy lub kolbowy). Z kolei dla klientów ceniących sobie czas, ale jednocześnie pragnących zatrzymać się po jakościowy napój i ruszyć w dalszą podróż, przygotowano samoobsługowe ekspresy z autorską kawą i herbatą premium.

Oprócz selekcji wysokiej jakości kaw, goście stacji znajdą w menu również ofertę przekąsek. Zaczynając od słodkości przygotowanych na zamówienie przez lokalne, rzemieślnicze cukiernie (mini tarty, ciasta, słodkie wypiekane przekąski) po pełnowartościowe dania np. wyrabianą na miejscu włoską pizzę z tradycyjnym akcentem w postaci regionalnych dodatków. Poza wyróżnionymi nowościami w ofercie klienci stacji znajdą standardowe produkty spożywcze dostępne w asortymencie każdej stacji Shell.

Nowe technologie smart w kawiarni

W ramach modernizacji miejsca wprowadzono liczne nowości technologiczne, takie jak automatyczna herbaciarka do herbaty premium, cyfrowy cennik LCD czy nowoczesna linia urządzeń chłodniczych, w ramach której testowany jest nowy sposób ekspozycji mrożonych produktów. W codziennych obowiązkach pracowników wspiera zestaw słuchawek nagłownych zintegrowanych z ekspresami do kawy. W trybie online dostarczają one natychmiastowo informacji na temat ewentualnych uszkodzeń urządzenia lub braku ziaren kawy.

W Shell nie boimy się testować nowych koncepcji i sięgać po innowacyjne rozwiązania. Odkąd nasz koncept kawiarniano-gastronomiczny Shell Café odniósł duży sukces, postanowiliśmy przetestować zupełnie nowy format na krakowskiej stacji. Nowy układ sali sprzedażowej, odświeżona strefa kawiarniana, rozbudowa oferty jedzeniowo-kawowej premium to tylko nieliczne zmiany, które wprowadziliśmy. Pracownicy kawiarni korzystają także z technologii smart wspomagających ich w codziennej pracy. Mamy nadzieje, że ten testowy format sprawdzi się w pełni i w niedalekiej przyszłości kawiarnie premium Shell Café będą pojawiać się coraz częściej na naszych stacjach – mówi Marcin Jaczyński, dyrektor biznesu pozapaliwowego Shell Polska.

Shell Café – dlaczego warto się zatrzymać?

Dla osób, które nie będą miały okazji odwiedzić stacji premium w Krakowie, Shell proponuje alternatywę. Do końca kwietnia we wszystkich punktach Shell w całej Polsce trwa kampania Shell Café 3.0 polegająca na dostosowaniu oferty sprzedażowej do cyklów dnia. W ramach trwającej akcji klienci mają okazję skorzystać z limitowanych propozycji gastronomicznych w postaci świeżych produktów i nowych mieszanek kawowych w atrakcyjnych cenach. Na klientów czeka między innymi wspomniana wcześniej wysokiej jakości kawa speciality czy wypiekane na miejscu słodkie i słone przekąski. Członkowie programu lojalnościowego Shell ClubSmart z kolei mogą skorzystać z przygotowanej dla nich oferty 3+1, w ramach której po zakupie trzech produktów czwarty otrzymają gratis.

Źródło: Shell Cafe

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 06.04.2023
Aktualizacja: 11.04.2023