Nowy prezes Związku Browary Polskie

Udostępnij artykuł
Paul Davies, stojący na czele Carlsberg Polska, rozpoczął właśnie dwuletnią kadencję prezesa zarządu Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie. Na stanowisku tym zastąpił Igora Tikhonova z Kompanii Piwowarskiej.

Nowy prezes zarządu ZPPP z branżą spożywczą i napojową związany jest od blisko 25 lat. Zanim dołączył do Grupy Carlsberg, zdobywał doświadczenie w największych firmach spożywczych działających na rynku brytyjskim, między innymi w United Biscuits, Dairy Crest i Premier Foods. Z branżą piwną Paul Davies związał się ponad 12 lat temu, kiedy rozpoczął pracę w Carlsberg Wielka Brytania, obejmując stanowisko dyrektora działu Brands and Insights. W 2011 roku został dyrektorem ds. marketingu, a następnie – dyrektorem sprzedaży Horeca w Carlsberg Szwecja. W 2015 roku awansował na stanowisko wiceprezesa Craft & Speciality w centrali Grupy Carlsberg w Kopnhadze, gdzie odpowiadał za rozwój kategorii piw kraftowych i piwnych specjalności.

Paul Davies objął funkcję reprezentanta największych polskich producentów piwa w niełatwym dla branży momencie. Przed polskimi browarnikami stoi bowiem szereg wyzwań, takich jak: trendy konsumenckie, rosnące koszty produkcji, otoczenie regulacyjne czy zmiany klimatyczne. Nowy prezes szansę na dalszy rozwój branży dostrzega między innymi w reagowaniu na potrzeby konsumentów i rozwijaniu produkcji z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie RG2019banner.png

Niezwykle ważne dla utrzymania silnej pozycji polskiej branży piwowarskiej jest odpowiednio szybkie reagowanie na trendy rynkowe. Przykładem takich działań jest intensywny rozwój segmentu piw bezalkoholowych i zaangażowanie w ochronę środowiska naturalnego m.in. poprzez system butelki zwrotnej.

Paul Davies zaznacza też, że aby wdrożyć pozytywne zmiany, branża potrzebuje stabilnego, przewidywalnego otoczenia regulacyjnego.

Browarnictwo jest dziś jedną z najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu spożywczego w Polsce, zapewniającą tysiące miejsc pracy i znaczące wpływy do budżetu państwa. Utrzymanie dobrej kondycji sektora i jego dalszy rozwój zależy w dużej mierze od stabilnej polityki podatkowej.
Paul Davies, prezes zarządu ZPPP – Browary Polskie

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE – KWIECIEŃ 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 27.06.2019
Aktualizacja: 27.06.2019