Nowy regionalny dyrektor finansowy w IHG Hotels & Resorts

Udostępnij artykuł

Krzysztof Więsław będzie kierować działem finansowym klastra trzech hoteli: InterContinental Warszawa, Holiday Inn Warsaw City Centre i Holiday Inn Gdańsk City Centre.

Krzysztof Więsław
Krzysztof Więsław

Biografia – Krzysztof Więsław

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży. Od 2002 roku był związany z siecią Raddisson Hotel Group. Tam pełnił funkcję dyrektora finansowego w Raddisson Blu Warszawa Centrum. Od 2003 roku był regionalnym dyrektorem finansowym na Polskę i Europę Południowo – Wschodnią. Zarządzał działami finansowo-zakupowymi w hotelach Radisson Blu & Park Inn by Radisson w 11 krajach. Polsce, Słowacji, Czechach, Węgrzech, Austrii, Bułgarii, Rumunii, Chorwacji, Litwie, Łotwie i Estonii.  W czasie swojej kariery w Grupie Raddisson Krzysztof odpowiadał m.in. za otwarcie 26 hoteli. Dodatkowo również za wdrożenie w nich systemów księgowych i operacyjnych m.in. iScala, Opera, Micros, Material Control, a także zaprojektowanie i wdrożenie systemu raportowego SAP_BPC dla wszystkich hoteli w grupie.

Jako regionalny dyrektor finansowy w IHG będzie odpowiadał m.in. za zarządzanie operacjami finansowymi hoteli, przygotowanie budżetów i planów biznesowych, bieżące monitorowanie ich wykonania, zmierzające do wdrożenia strategii firmy i marki IHG, a także kształtowanie strategii operacyjnej hotelu poprzez kreatywne budowanie nowych rozwiązań problemów biznesowych.

Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2022
>> Kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Rynek Hotelarski w Polsce RAPORT 2022

O hotelu InterContinental Warszawa:

To pięciogwiazdkowy hotel położony w samym sercu stolicy. Hotel mieści się w jednym z najwyższych budynków w mieście. InterContinental Warszawa posiada 414 pokoi gościnnych i w pełni wyposażonych apartamentów mieszkalnych Residence Suites. Goście hotelu mogą delektować się daniami kuchni polskiej i światowej w restauracji Platter by Karol Okrasa, a także restauracji DownTown. Na 43 i 44 piętrze mieści się RiverView Wellness Centre z najwyżej położonym basenem w Europie, siłownią, sauną oraz łaźnią parową.

O hotelu Holiday Inn Warsaw–City Centre

To trzygwiazdkowy hotel położony w businesowo – kulturalnej dzielnicy Warszawy. Posiada 256 pokoi, w tym także pokoje rodzinne. W Holiday Inn Warsaw City–Centre dzieci traktowane są wyjątkowo, jedzą i mieszkają za darmo. Holiday Inn Warsaw City–Centre zapoczątkował w Polsce koncept Open Lobby, otwartej przestrzeni gdzie można zjeść posiłek i napić się drinka. Hotel ma również cztery nowoczesne sale konferencyjne z dostępem do światła dziennego, wyposażone w najwyższej jakości sprzęt AV.

O hotelu Holiday Inn Gdańsk–City Centre

Czterogwiazdkowy hotel położony jest w sercu Starego Miasta, unikalnej koncepcji urbanistycznej u ujścia Motławy na słynnej Wyspie Spichrzów. Hotel posiada 240 pokoi, w tym także pokoje rodzinne. W Holiday Inn Gdańsk-City Centre dzieci traktowane są wyjątkowo, jedzą, a także mieszkają za darmo. Restauracja oferuje szeroki wybór dań kuchni europejskiej. Dania przygotowywane są ze świeżych produktów od lokalnych dostawców. Restauracja HORIZON mieści 140 osób i ma bezpośrednie wyjście nad Motławę lub do zacisznego hotelowego patio. SKY Bar Holiday Inn Gdańsk–City Centre to unikalne i jedyne miejsce w Gdańsku, gdzie wypijesz drinka lub wybrany koktajl z widokiem na Stare Miasto, Motławę i gdańską marinę jachtową. W hotelu znajduje się również pięć sal konferencyjnych z dostępem do światła dziennego i widokiem na marinę.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 19.09.2022
Aktualizacja: 19.09.2022