Orbis wyprowadza się z Brackiej

Udostępnij artykuł
Grupa Orbis już wiosną przeniesie się do nowej siedziby. Właśnie wynajęła blisko 2,4 tys. mkw. w warszawskim biurowcu Lumen. W transakcji firma JLL reprezentowała właściciela budynku, natomiast Cushman & Wakefield doradzał najemcy.

– Grupa Orbis jest bardzo aktywnym podmiotem na rynku nieruchomości komercyjnych, jednak po raz pierwszy realizujemy proces relokacji biura w tak dużej skali. Decydując o wyborze nowej lokalizacji warszawskiej siedziby kierowaliśmy się wynikami ankiety przeprowadzonej wśród pracowników Grupy, którzy jednogłośnie opowiedzieli się za utrzymaniem siedziby w centrum miasta. Ważnymi czynnikami mającymi wpływ na wybór były również: dostępność komunikacji publicznej, w tym dogodnego połączenia z lotniskiem Chopina, usługi dodatkowe oferowane w bezpośredniej okolicy oraz satysfakcjonujące warunki finansowe najmu – opisują Dominik Sołtysik, członek zarządu i Chief Development & Investment Officer Orbis oraz Małgorzata Gajuk, dyrektor ds. Asset Management Orbis.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

– Biurowiec Lumen stanowi jeden z najbardziej prestiżowych adresów biurowych w Warszawie. Bezpośredni dostęp do rozbudowanej komunikacji miejskiej i szerokiego wachlarza usług w ramach kompleksu zakupowo – rozrywkowego Złote Tarasy sprawia, że budynek od lat wynajęty jest na wysokim poziomie – ponad 90 proc. – mówi Małgorzata Arseniuk, starszy konsultant w dziale wynajmu powierzchni biurowych JLL.

– Współpraca w procesie relokacji biura z Grupą Orbis, której siedziba od lat wpisana jest w biznesowy krajobraz warszawskiego centrum, to dla nas duży zaszczyt, bardzo zależało nam na osiągnięciu satysfakcjonujących naszego Klienta efektów negocjacji – komentuje Kacper Remiśko, starszy konsultant w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield. – Decyzja o wynajmie biura w popularnym, położonym w samym centrum stolicy, nowoczesnym biurowcu, jakim jest Lumen, doskonale wpisuje się w wizerunek i strategię firmy – dodaje Daniel Kłosowski, starszy negocjator w dziale powierzchni biurowych Cushman & Wakefield.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 11.02.2019
Aktualizacja: 11.02.2019