Otwarcie Mercure w Timisoarze w 2019 roku

Udostępnij artykuł
Grupa Hotelowa Orbis, strategiczny partner AccorHotels otworzy w nadchodzącym roku swój pierwszy hotel w Timisoarze. Jest to efekt podpisania umowy franczyzy z lokalnym partnerem i inwestorem, S.C. PANERACONS I&I S.R.L.

– Zgodnie z przyjętą strategią spółki kontynuujemy umacnianie naszej wiodącej pozycji w Rumunii poprzez dynamiczny rozwój sieci hoteli działających pod markami AccorHotels nie tylko w stolicy, ale także w dużych regionalnych ośrodkach miejskich, takich jak Timisoara. Otwierając hotel Mercure Timisoara we współpracy z S.C. PANERACONS I&I S.R.L. powiększamy nasze portfolio hoteli na terenie całego kraju. Obecnie sieć obejmuje 11 hoteli w różnych segmentach, od hoteli o podwyższonym standardzie do hoteli kategorii ekonomicznej. Planujemy także otwarcie 6 nowych hoteli w nadchodzących latach – powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny grupy Orbis.

Nowo wybudowany, oferujący 60 komfortowych pokoi hotel położony jest w centrum Timisoary, drugiego co do wielkości miasta w Rumunii, Europejskiej Stolicy Kultury 2021. Przyjazny dla środowiska budynek będzie podlegać zielonej certyfikacji BREEAM stwierdzającej zgodność z najwyższymi wymaganiami niskoemisyjności.

– Jesteśmy dumni i przekonani, że nasz projekt marzeń nareszcie urzeczywistni się w okresie tak wielkiej szansy dla branży hotelarskiej w Timisoarze. Jesteśmy pewni, że hotel działający pod rozpoznawaną i znaną z wysokiej jakości marką Mercure przyczyni się do sukcesu turystycznego przedsięwzięcia naszego miasta, jakim jest tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2021, a także umożliwi wzrost w branży turystycznej. Kolejnym naszym wyzwaniem było także pozyskanie wszystkich niezbędnych elementów, by budynek tego hotelu mógł stać się pierwszym budynkiem w Rumunii, który otrzyma znakomity certyfikat BREEAM. Jest to certyfikat potwierdzający najwyższą rangę w zakresie ochrony środowiska, co oznacza pierwszy hotel o bardzo wysokim poziomie zdrowego stylu życia oraz najwyższym poziomie technologicznym, a wszystko to w celu zapewnienia jak najlepszych usług hotelarskich w naszym mieście – dodaje Ionut Iakab, prezes s.c. Paneracons I&I S.R.L.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE RAPORT 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

– Hotel Mercure Timisoara jest niezwykłym projektem stanowiącym kolejny dowód naszego wieloletniego zaangażowania we wspieranie lokalnej gospodarki. Timisoara ma ogromny potencjał turystyczny, zarówno rekreacyjno-wypoczynkowy, jak i biznesowy, a inwestycje w wysokiej jakości hotele – takie jak Mercure – pomogą zwiększyć przychody z turystyki. Garanti Bank aktywnie finansuje inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju rumuńskiej gospodarki – powiedział Bilge Demirer, dyrektor wykonawczy ds. bankowości małych i średnich przedsiębiorstw oraz bankowości komercyjnej w Garanti Bank.

Hotel, którego otwarcie planowane jest na drugi kwartał 2019 r., dołączy do sieci hoteli Mercure, znanej i rozpoznawalnej na całym świecie marki hoteli AccorHotel kategorii średniej, oferującej hotele, z których każdy jest inny i inspirowany lokalną kulturą w ponad 770 lokalizacjach położonych w 61 krajach na całym świecie. Mercure to jedyna marka hoteli klasy średniej łącząca siłę międzynarodowej sieci gwarantującej wysoką jakość, z ciepłą atmosferą typową dla hoteli zintegrowanych z lokalną społecznością.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 02.10.2018
Aktualizacja: 02.10.2018