Pałac Mortęgi zaprasza na kolacje z muzyką na żywo

Zlokalizowany w Lubawie obiekt, mimo niepewnych czasów, zapowiada wyjątkowe, muzyczne wieczory. Chcąc umilić czas gościom, zaprosi ich na piątkowe kolacje, podczas których odbędą się tematyczne koncerty na żywo.

Najbliższy piątek (16.10) to wydarzenie pt.: „Nie tylko jazz… wieczór muzyczny z Sax & Guitar Café”. W kolejnych tygodniach planowane są m.in. wieczory inspirowane Halloween czy Andrzejkami.

Historia tego kompleksu sięga zamierzchłych czasów. W 2013 roku nowi właściciele za honorowy cel postawili sobie odtworzenie wielowiekowej historii zabytkowego Pałacu oraz budynków do niego należących. Patronką obiektu jest Służebnica Boża Magdalena Mortęska urodzona w 1554 roku w Pokrzywnie, niewielkiej miejscowości znajdującej się nieopodal Grudziądza. Posiadłością rodzinną była wieś Mortęgi, w której znajduje się Pałac.

Jako jeden z nielicznych kompleksów w Polsce, Pałac Mortęgi posiada własną kapliczkę, w której raz w miesiącu odbywają się Msze Święte. Podczas uroczystości weselnych organizowanych na terenie hotelu, w kapliczce odbywają się śluby. Sam Pałac i pokoje, które urządzone są w szlacheckim stylu nadają temu miejscu niezapomniane wrażenie. Jest to idealne miejsce do organizacji wesel i uroczystości rodzinnych. Wszystkie pokoje rozmieszone są w pięciu niezależnych budynkach na rozległym terenie, co sprawia, że w obecnych czasach nasz obiekt staje się bezpiecznym miejscem do wypoczynku.

Wizyta w tutejszej restauracji, której kuchnia wpisana została na listę Dziedzictwa Kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla to spotkanie z tradycją i kunsztem kulinarnym. Ryby z własnego stawu, jabłka z okolicznych sadów i miody z pobliskiej pasieki to tylko nieliczne atuty menu.

Pałac Mortęgi to również doskonałe miejsce na organizację konferencji, eventów i spotkań biznesowych, połączonych z częścią wypoczynkowo-rekreacyjną. Przestronne sale konferencyjne z pełnym zapleczem technicznym spełnią oczekiwania zarówno kameralnych jak i większych grup.

Atrakcyjna lokalizacja, która liczy 14 ha powierzchni jest również miejscem dla własnej stajni. W Stajni Mortęgi można rozpocząć przygodę z jeździectwem lub doskonalić swoje umiejętności. Bryczki konne, które są do dyspozycji gości doskonale nadają się do zwiedzania okolicy i podziwiania piękna okolicznej przyrody.

Oprócz koni w pałacowym Mini Zoo zamieszkują papugi, drób ozdobny, kozy, owce, lamy i alpaki. Przesympatyczny alpak Melman jest atrakcją zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Urokliwy park w stylu angielskim otaczający pałac to miejsce, w którym każdy nacieszy się chwilą spokoju wśród okazałego starodrzewia. Ścieżki w parku doprowadzą nas do stawu oraz rezerwatu danieli.

Po całodziennych atrakcjach jakie oferuje Pałac Mortęgi doskonałym dopełnieniem jest kameralna strefa wellness z basenem, jacuzzi oraz saunarium. Bogata oferta zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, które odbywają się w kojącej atmosferze zadbają o dobrą kondycję ciała i ducha.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.