Park of Poland: Pierwsze 92 domki ruszą jeszcze w tym roku. W 2020 – budowa hotelu

Udostępnij artykuł
W Suntago Wodny Świat kończy się etap prac konstrukcyjnych. Park wodny będzie częścią powstającego we Wręczy k. Mszczonowa Park of Poland. W momencie otwarcia, które jest zaplanowane na IV kwartał br., do dyspozycji gości będzie Suntago Village, czyli 92 w pełni wyposażone, nowoczesne bungalowy. Jak udało nam się ustalić podczas dzisiejszej konferencji, w przyszłym roku ruszy budowa czterogwiazdkowego, ponad 200-pokojowego hotelu. W planach jest także drugi o największej liczbie gwiazdek. Podczas projektowania i budowy bazy noclegowej inwestorowi doradza Hotel Professionals Management Group. Koszt inwestycji to 160-170 mln euro.

Do budowy parku Suntago Wodny Świat zużyto dotychczas:

  • 42 927 m3 betonu, czyli ponad trzykrotnie więcej niż przy budowie katowickiego Spodka;
  • 5 655 884 kg stali, co można porównać z masą 13 Międzynarodowych Stacji Kosmicznych
  • 10 500 m2 szyb, a to tyle, ile zajmuje 20 boisk do koszykówki.

Obiekt zaoferuje: 18 basenów o łącznej powierzchni 3,5 tys. mkw., 32 zjeżdżalnie, 10 saun, maszynę Surf-Air, która umożliwia surfowanie pod dachem, 740 palm przywiezionych z egzotycznych zakątków świata, a także bary i restauracje z różnorodną ofertą.

–  To, co jest ważniejsze od liczb, to atmosfera, którą chcemy to miejsce wypełnić. W centralnej Polsce, w pobliżu Warszawy i Łodzi, a także z łatwym dojazdem z innych części kraju i naszego regionu Europy, tworzymy tropikalny raj. Goście będą mogli się bawić lub relaksować w cieniu palm. Naszym celem jest zadbanie o to, żeby towarzyszyła im najlepsza obsługa oraz poczucie, że są na magicznych, egzotycznych wakacjach – mówi Idan Greidinger, Prezes Park of Poland.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2019
>kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem<

Dalsza budowa parku Suntago Wodny Świat będzie obejmować sfinalizowanie prac wykończeniowych i instalacyjnych. Otwarcie planowane jest na IV kwartał 2019 roku.

– Ponad 1 tys. pracowników budowy każdego dnia wkłada ogromny wysiłek w to, by największy zadaszony park wodny otworzył się dla gości pod koniec roku. Wiemy, jak bardzo wyczekiwany jest to obiekt, dlatego zakończenie prac konstrukcyjnych to dla nas bardzo ważny moment. Ostateczny termin otwarcia to nie tylko zakończenie prac instalacyjno-wykończeniowych, to również zgody i odbiory. Wierzymy w to, że wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem – mówi Peter Dudolenski, doradca zarządu.

Park of Poland i Suntago Wodny Świat będą miejscem zarówno dla gości, którzy przyjadą na kilka godzin, jak i dla wielbicieli tropikalnego klimatu, którzy chcą się cieszyć wakacyjną atmosferą dłużej. Dla tej grupy przeznaczona będzie wygodna baza noclegowa Park of Poland. Już w dniu otwarcia Suntago Wodny Świat, do dyspozycji gości będzie Suntago Village, czyli 92 w pełni wyposażone, nowoczesne bungalowy ze strefą zabaw dla dzieci, strefą przeznaczona do wspólnego grillowania, centralnym budynkiem z recepcją oraz mini-sklepem.

– Zbliżające się wielkimi krokami otwarcie największego zadaszonego parku wodnego w gminie Mszczonów cieszy mnie podwójnie, ponieważ w tak potężnej inwestycji widzę wiele możliwości dla Wręczy, Mszczonowa i okolic – od nowych miejsc pracy, na które już trwa rekrutacja, przez nowe perspektywy dla biznesu obsługującego ruch turystyczny, po popularność jaką region zdobywa dzięki temu projektowi. Ale cieszę się również jako mieszkaniec i członek lokalnej społeczności. Już wkrótce każdy z nas będzie mógł czuć dumę, że w jego rodzinnych stronach powstała atrakcja turystyczna o skali europejskiej, a może nawet światowej – mówi Józef Kurek, burmistrz Mszczonowa.

Od lewej: Peter Dudolenski, Idan Greidinger, Józef Kurek oraz dyrektor finansowy

Kolejnym etapem Park of Poland będą dwa hotele, połączone tunelem z Suntago Wodny Świat. Pierwszy hotel resortowy powstanie wraz ze strefą konferencyjną liczącą 3,6 tys. mkw. Na parterze znajdować się będzie sala balowa o powierzchni 1150 mkw. Zostanie otwarty pod koniec przyszłego roku. Drugi, ekskluzywny hotel resortowy z unikatowym konceptem gastronomicznym na najwyższym piętrze, ma ściągnąć gości ceniących luksus i światowy poziom obsługi. Podczas projektowania i budowy bazy noclegowej Park of Poland, inwestorowi doradza firma Hotel Professionals Management Group, która odpowiada również za operacyjne przygotowanie do otwarcia zarówno hoteli, jak i Suntago Village, a także będzie zarządzała obiektami po ich otwarciu.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 27.08.2019
Aktualizacja: 23.09.2019