PHH wspiera ukraińską turystykę

Udostępnij artykuł

Od początku wybuchu wojny na Ukrainie, Polski Holding Hotelowy intensywnie wspiera branżę turystyczną na Ukrainie – podkreślił Gheorghe Marian Cristescu, prezes PHH podczas spotkania z Marianą Oleskiv, dyrektor Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki Ukrainy.

spotkanie PHH Marianą Oleskiv

Mariana Oleskiv, w drodze do Madrytu na posiedzenie Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO), spotkała się z prezesem PHH. W trakcie rozmów, które odbyły się w Renaissance Warsaw Airport Hotel, Gheorghe Marian Cristescu przypomniał, że od początku wybuchu wojny na , PHH intensywnie wspiera ukraińską turystykę. Włączył się także w działania zmierzające do zawieszenia Rosji w Światowej Organizacji Turystyki.

Mam nadzieję, że razem z cywilizowanym światem będziemy mogli zawiesić Rosję w tej organizacji – podkreślał prezes PHH.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

Finalnie podczas ostatniego zgromadzenia nadzwyczajnego UNWTO, które odbyło się w Madrycie, 27 kwietnia br., Rada Wykonawcza Światowej Organizacji Turystyki podjęła decyzję o zawieszeniu Rosji w prawach członkowskich. W ten sposób UNWTO jednoznacznie potępiło działania Rosji. Podkreśliło, że stanowią wyraźne naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. Są także sprzeczne z zasadami zapisanymi w Karcie Narodów Zjednoczonych i statucie UNWTO.

W drodze powrotnej z posiedzenia UNWTO, Mariana Oleskiv udała się wraz z przedstawicielem PHH do Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK. Tam przebywa obecnie około 5 tysięcy uchodźców z Ukrainy.

Jestem bardzo wdzięczna za wszelką pomoc, wsparcie i solidarność, jaką naród polski okazał Ukrainie. Stworzyliście dla nas drugi dom – doceniamy to i jesteśmy Wam za to ogromnie wdzięczni. Dziękuję również Polskiemu Holdingowi Hotelowemu za wszelkie działania wspierające branżę turystyczną na Ukrainie. To, co robicie, jest dla nas bardzo ważne – powiedziała Oleskiv.

Pomoc PHH dla Ukrainy

Polski Holding Hotelowy od początku wybuchu wojny na Ukrainie solidaryzuje się z narodem ukraińskim i cały czas wspiera ukraińską branżę turystyczną. Jeszcze w marcu br., PHH zwrócił się do międzynarodowych sieci hotelowych o zaprzestanie działalności w Rosji i na Białorusi. W ten sposób przyłączył się do apelu ukraińskiej branży turystycznej. Ukraińskiego Stowarzyszenia Hotel & Resorts (UHRA) i Państwowej Agencji Rozwoju Turystyki (SATD) Ukrainy skierowanego do czołowych międzynarodowych grup hotelowych, o zaprzestanie działalności w Rosji i Białorusi, a także wspierania rosyjskiej i białoruskiej gospodarki, a przez to wzmacnianie wojennej machiny. 

Tylko podjęcie wspólnych, zdecydowanych działań przez międzynarodowe korporacje może realnie przyczynić się do zatrzymanie agresji Rosji na Ukrainę. Pokażmy jako hotelarze naszą solidarność wobec Ukrainy i podejmijmy konkretne działania, dzięki którym cały świat dowie się o naszym sprzeciwie wobec toczącej się brutalnej wojnie na Ukrainie i wszystkich ludzkich cierpień i tragedii, które są jej wynikiem – napisano w liście PHH.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Opublikowano: 04.05.2022
Aktualizacja: 04.05.2022