Piekarnio Cukiernia Skalski Cakes & Cafe z nowym lokalem

Udostępnij artykuł
Kolejny lokal sieci Skalski Cakes & Cafe rozpoczął swoją działalność. Nowa piekarnio cukiernia tego konceptu działa od niedawna w radomskiej Galerii Handlowej Echo. Oprócz autorskich produktów piekarskich i cukierniczych, oferuje także dietetyczne czy ekologiczne gotowe dania i zdrowe napoje owocowe od lokalnych producentów. Na miejscu wypić można też kawę, którą dostarcza współpracujący z siecią importer Paweł Bochnak. Za koncepcję wystroju wnętrza tego oraz innych lokali tej sieci odpowiedzialne jest studio projektowe Grid Łukasza Tabakowskiego z Krakowa.

Bordowo brązowe motywy łączone z drewnem i cegiełkami to m.in. charakterystyczne elementy wystroju otwartej piekarnio cukierni Skalski Cakes & Cafe w radomskiej Galerii Handlowej Echo.

Naszym założeniem było zaprojektowanie wnętrza ciepłego, przytulnego i funkcjonalnego, aby zakupy w Skalski Cakes & Cafe stały się wygodne i intuicyjne. Za cel postawiliśmy sobie stworzenie przestrzeni zachęcającej do zakupów słodkości i przyjemnej dla zmysłów przyznaje Karolina Kierat ze studia projektowego Grid, które opracowało koncepcję i realizację wystroju lokalu Skalski Cakes & Cafe w radomskiej Galerii Handlowej Echo, a także w warszawskich centrach Atrium Promenada i Reduta czy kieleckiej Koronie.

Wszędzie tam zaopatrzyć się można w wyroby piekarnicze i cukiernicze pochodzące z zakładów należących do istniejącej od kilkudziesięciu lat Piekarni Skalski w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Mało który klient wie, że np. kupuje u nas świeże pieczywo, nie mrożone, bez konserwantów i polepszaczy, na zakwasach które sami robimy. W ten sam sposób powstają nasze ciasta, na naturalnych surowcach, bez użycia jakiś półproduktów. Myślę, że mamy się czym pochwalićmówi Grzegorz Skalski, właściciel.

Oprócz tego, w ofercie znajdują się gotowe dania – w tym dietetyczne i wegetariańskie, produkty oraz napoje – ekologiczne i naturalne – od lokalnych producentów, a przede wszystkim kawa, i to pod różnymi postaciami, dla której to właśnie warto tu usiąść i odpocząć podczas większych zakupów w Galerii Handlowej.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE listopada 2021
>> kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Projektując Skalski Cakes & Cafe nawiązaliśmy do klasycznych wzorców i archetypów piekarni, cukierni, kawiarni. Stąd zastosowanie płytek ceramicznych, cegły klinkierowej, drewna czy czarnych elementów metalowych opisuje Karolina Kierat i przyznaje: – Nie chcieliśmy jednak powtarzać popularnych i tradycyjnych rozwiązań. Dlatego zaproponowaliśmy oryginalne ułożenie czekoladowych płytek ceramicznych. Cegła klinkierowa stała się tłem dla ażurowych półek wykonanych z profili stalowych malowanych na czarno.

Dla autorów koncepcji wystroju, główną inspiracją kolorystyczną stała się nowa identyfikacja Skalski Cakes & Cafe, przywodząca na myśl czekoladowe smaki, słodkie zapachy i dekoracje z bitej śmietany.

Dominującym kolorem we wnętrzach Skalski Cakes & Cafe jest brąz, który przechodzi renesans w trendach wnętrzarskich. Wybraliśmy płytki prezentujące się na ścianie niczym tabliczka ciemnej czekolady. Dodatkowo dominującą kolorystykę przełamaliśmy pomarańczową płytką klinkierową. Do zabudowy meblowej zastosowaliśmy ciepły odcień dębu o umiarkowanym usłojeniu. Posadzkę wyłożyliśmy szarą płytką podłogową, która podkreśla pozostałe kolory i odcienie we wnętrzuujawnia Karolina Kierat i dodaje, że ważną rolę odegrało oświetlenie, które studio Grid zaprojektowało tak, aby wyeksponować produkt oraz stworzyć nastrojowy klimat w strefie konsumpcyjnej.

W taki sam sposób projektanci potraktowali też inne, istniejące już lokale Skalski Cakes & Cafe, w których na bieżąco przygotowuje się świeże pieczywo. Służą temu wysoko cenione piece Wiesheu – do wypieku pieczywa czy ciastek na miejscu, z przywiezionych prosto z głównego zakładu produkcyjnego składników. Wszystko to skomponowane w charakterystycznym pod względem koloru czy ułożenia wnętrzu lokali.

Elementy, które wyróżniają zaprojektowane przez nas lokale, to przede wszystkim klimat wnętrza, na który składają się kolorystyka, materiały wykończeniowe, oświetlenie, detale, dodatki jak również nietypowe zestawienia odcieni i fakturtłumaczy Karolina Kierat. Część piekarnio cukierni Skalski Cakes & Cafe wzbogacają zaś dodatkowe elementy. – W niektórych lokalizacjach, w zależności od dostępnej przestrzeni, zaprojektowaliśmy kąciki konsumpcyjne, które umożliwiają klientom piekarni delektowanie się słodkościami i spędzanie czasu w atrakcyjnym wnętrzu – podsumowuje Karolina Kierat.

Piekarnia Skalski to jedna z najstarszych tego typu rodzinnych firm w regionie świętokrzyskim. Słynie z produkcji kilkudziesięciu rodzajów tradycyjnego pieczywa bez polepszaczy oraz domowych ciast. Świeże wypieki docierają także do sklepów (w tym należących do sieci Carrefour w małych i średnich miejscowościach centralnej i południowej Polski) na terenie trzech województw –  świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego a wkrótce do Lublina i Rzeszowa.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Opublikowano: 01.12.2021
Aktualizacja: 01.12.2021