Podsumowanie V edycji projektu SamoDZIELNI

Udostępnij artykuł

16 czerwca 2024 zakończyła się V edycja inicjatywy Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju SamoDZIELNI, której partnerem drugi rok z rzędu jest Polski Holding Hotelowy. Efekt projektu to płatny staż jego uczestników w Regent Warsaw Hotel, należącym do Grupy PHH.

29 uczestników, 37 godzin przeprowadzonych warsztatów, 52 godziny indywidualnych konsultacji, 16 zaangażowanych wolontariuszy-ekspertów  tak w liczbach przedstawia się V edycja projektu SamoDZIELNI. Kolejna grupa młodzieży, dorastającej w pieczy zastępczej, otrzymała realne wsparcie w procesie przygotowania do rozpoczęcia życia zawodowego. Teraz z nową wiedzą i umiejętnościami wejdą w dorosłość.

– To niezwykła przyjemność oglądać ludzi, którzy dostali  szansę i chcą z niej skorzystać. Którzy mają wiele w życiu do zrobienia i chcą o to zawalczyć. Polski Holding Hotelowy już drugi rok oferuje płatny staż w hotelu Regent wraz z noclegiem na czas stażu. Trzech SamoDZIELNYCH z IV edycji zakończyło program stażowy i otrzymało certyfikaty, a trzy kolejne osoby kontynuują staż, zgłębiając tajniki hotelarstwa. Mamy już kilka kolejnych zgłoszeń, ale czekamy na więcej. SamoDZIELNI, zapraszamy Was na staż, bo hotelarstwo jest piękne mówiła Danuta Kisielewska, dyrektor HR w Polskim Holdingu Hotelowego podczas gali finałowej 16 czerwca.

SamoDZIELNI to autorski projekt Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju stworzony, aby pomóc młodzieży z pieczy zastępczej zrobić pierwszy krok na rynku pracy. Fundacja PFR już piąty rok wspiera ich w tym ważnym momencie w życiu. Uczestnicy ostatniej edycji projektu zdobyli pierwsze doświadczenie w hotelarstwie, ucząc się tym samym, jak skutecznie i odważnie wejść na rynek pracy. Do tej pory, w trakcie pięciu edycji, z programu skorzystało 140 osób. Polski Holding Hotelowy, w ramach współpracy partnerskiej z Fundacją PFR, od dwóch lat zapewnia wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom noclegi w pięciogwiazdkowym hotelu Regent.

Wśród SamoDZIELNYCH z IV edycji są Marek Szymczak i Jakub Biesiadecki. Przeszli wszystkie szczeble hotelowe ujęte w programie stażu, a finalnie pracują w Dziale Bankietów. Pochodzą z różnych stron Polski, w Warszawie wynajęli mieszkanie i zaprzyjaźnili się. Tu też podjęli studia.

– Poza pomaganiem osobom, które w dużej mierze muszą liczyć same na siebie, to fantastycznie jest promować wśród młodych naszą branżę – zwłaszcza w świetle tego, że zmagamy się z brakiem pracownikówdodaje Adriana Biernatowicz-Jadczak, Dyrektor w warszawskim hotelu Regent. 

Partnerami tegorocznej edycji programu zostali Polski Holding Hotelowy oraz Centralny Dom Technologii. Patronat honorowy nad projektem objęli Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki.

Źródło: Polski Holding Hotelowy

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 20.06.2024
Aktualizacja: 21.06.2024