Poszukiwany wykonawca Term Gostynińskich

Udostępnij artykuł

Termy Gostynińskie będą się składać z hotelu, parku wodnego z basenami otwartymi, saunami, lecznicami, spa, centrum konferencyjnym, restauracją, kręgielnią, które stanowią całość techniczno – użytkową z instalacjami i urządzeniami oraz z miejscami do parkowania samochodów, wybudowaną i oddaną do użytkowania wraz z zagospodarowanym terenem wokół, m.in. polami golfowymi, kortami tenisowymi oraz placami zabaw dla dzieci. Zgodnie z założeniami, które są podstawą do wykonania projektu, hotel ma mieć około 7,6 tys. mkw. i cztery kondygnacje. Na trzech z nich ma się znaleźć 200 pokoi dla około 400 gości. Ponadto przy obiekcie przewidziano powstanie m.in. hotelowej restauracji (ok. 1000 mkw.) oraz centrum konferencyjnego (ok. 2,6 tys. mkw.). Koszt projektu i bodowy komplesu ma wynieść około 52 mln zł. 
Gostynin należy do obszaru występowania wód goetermalnych, stąd miasto podjęło decyzje o budowie Term. Kompleks powstanie na powierzchni ponad 20 hektarów i będzie oferował różnego rodzaju usługi towarzyszące: handlu , gastronomii, usług medycznych i paramedycznych, profilaktyki zdrowia i rekreacji. .Pracę w samym ośrodku otrzyma około 1000 osób. Będzie to największa z obecnie realizowanych inwestycji o charakterze rekreacyjnym na terenie województwa mazowieckiego. 
Gostynin jest miastem położonym w centralnej Polsce. Leży w administracyjnych granicach województwa mazowieckiego, w odległości 120 km na zachód od Warszawy, 80 km na południe od Torunia i 24 km od Płocka oraz 100 km na północ od Łodzi.

Opublikowano: 13.04.2010
Aktualizacja: 13.04.2010