Q Hotel Plus na Bielanach Wrocławskich zakończył etap budowy konstrukcji

Udostępnij artykuł
Z okazji oddania stanu surowego 17 lipca odbyła się ceremonia zawieszenia wiechy, by uczcić i zapewnić pomyślność nowego obiektu Q Hotel. Inwestorzy oraz właściciele siec zaprosili ponad 150 osób, bez których realizacja tak dużej inwestycji nie byłaby możliwa.

Wiecha rozpoczęła się uroczystym powitaniem oraz przemową dyrektora zarządzającego – Radosława Altheima. Podziękowano i wyróżniono wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu tego ważnego etapu budowy. Wśród gości znaleźli się właściciele, prezesi, członkowie zarządu firm wykonawczych, kadra zarządzająca i inżynierska, przedstawiciele firm budowlanych oraz pracownicy. Warto podkreśli, że w tym trudnym dla wszystkich czasie, dzięki zaangażowaniu firm wykonawczych oraz dostawców budowa nie miała żadnego dnia przestoju. Nie doszło również do żadnego wypadku, mimo że jednocześnie na terenie budowy pracuje około 100 osób.

Q Hotel Plus Wrocław Bielany ma 19 107 mkw. powierzchni całkowitej i kubaturę 72 843 m3. Cała konstrukcja budynku składa się z 1 365 ton stali zbrojeniowej i prawie 12 000 m3 betonu. Na budowę wjechało ponad 60 samochodów ze stalą i ponad 1500 betonowozów.

Ten sześciopiętrowy budynek zaprojektowany przez warszawskie Biuro Projektów Kazimierski i Ryba pomieści:

  • 201 dwuosobowych pokoi, w tym osiem apartamentów z pokojem dziennym oraz osiem apartamentów junior suite;
  • salę balową o łącznej powierzchni 580 mkw. i 4 m wysokości, pozwalającą na organizacje przyjęć dla blisko 600 osób;
  • 14 sal typu boardroom przeznaczonychdo dyspozycjiorganizatorów spotkań                        i kongresów;
  • 450 mkw. przestrzeni eventowej na ostatniej kondygnacji budynku, uzupełnionej tarasem o powierzchni 275 mkw. stanowiącym doskonałe miejsce na organizację wyjątkowych wydarzeń biznesowych oraz przyjęć okolicznościowych z widokiem na panoramę okolicy;
  • centrum relaksacyjne oraz sala fitness;
  • dwie restauracje: śniadaniowo-lunchową (480 mkw.) oraz à la carte połączoną z barem (297 mkw.) przeznaczoną na kolacje;
  • 120 miejsc postojowych w garażu podziemnym i na parkingu zewnętrznym.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było zabetonowanie ostatniego fragmentu stanu surowego budynku oraz uroczyste zawieszenie wiechy. Na zakończenie zaproszono wszystkich na poczęstunek i wspólne świętowanie niewątpliwego sukcesu sieci Q Hotel.

Najnowszy obiekt jest kolejną już realizacją Q Hotel – sieci hoteli posiadającej pięć hoteli w Polsce, w tym czterech czterogwiazdkowych i jednego trzygwiazdkowego obiektu w dogodnych lokalizacjach w kraju: Q Hotel Plus Katowice w pobliżu katowickiego Dworca PKP, Q Hotel Plus Kraków zlokalizowany obok Centrum Kongresowego ICE Kraków, Q Hotel Plus Wrocław w centrum Wrocławia oraz Q Hotel Grand Cru Gdańsk położony na Starym Mieście w Gdańsku. Do sieci należy także jeden trzygwiazdkowy hotel – Q Hotel Kraków, mieszczący się w północnej części Krakowa, w dzielnicy Bronowice.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 21.07.2020
Aktualizacja: 21.07.2020