Raffles Europejski Warsaw dla dzieci z Ukrainy

Udostępnij artykuł

Hotel Raffles Europejski Warsaw słynie ze swojej kolekcji sztuki, na którą składa się niemal 500 prac autorstwa 120 wybitnych polskich artystów współczesnych. Okazuje się, że kolaboracja z twórcami, jaka miała miejsce przy powstawaniu Europejski Art Collection, nie była jednorazowa. Teraz, przy współpracy z DESA Unicum, największym domem aukcyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wsparciu Andy Rottenberg, wybitnej polskiej historyczki, krytyczki i kuratorki sztuki powstał ekscytujący zbiór 48 prac. Zostaną wylicytowane w trakcie finału aukcji w piątek, 6 maja w Sali Balowej hotelu Raffles.

raffles europejski warsaw

Na aukcji zostaną wystawione prace autorstwa 48 wybitnych polskich artystów współczesnych. Ich hojność w ogromnej mierze przyczyniła się do zorganizowania wydarzenia. Swoje dzieła na aukcję przekazali m.in. Tomasz Ciecierski, Jarosław Fliciński, Zuza Golińska, Maurycy Gomulicki Włodzimierz Pawlak, Joanna Rajkowska, Paweł Susid, Leon Tarasewicz i Włodzimierz Zakrzewski. To wielki gest z ich strony. Polskie środowisko artystyczne kolejny raz wzrusza nas swoją głęboką wrażliwością i społecznym zaangażowaniemAnda Rottenberg

Dodatkowo, dzięki wspaniałomyślności Partnerów Europejskiego na aukcji zostanie wystawionych 5 nagród specjalnych. Od HERMES, Auto Fus Group i McLaren Warszawa, restauracji EPOKA, sieci Accor, a także Grzegorza Krychowiaka.

To nie pierwsza aukcja, którą organizujemy na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Dotychczas, przy okazji trzech autorskich edycji udało nam się zebrać niemal 1,5 miliona złotych. I tym razem hojność darczyńców jest wielka. Prace ekscytujące, a apetyty kolekcjonerów jak zwykle ogromne – mówi Juliusz Windorbski, prezes zarządu Desa.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2022
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli marzec-kwiecień 2022

Cel aukcji w Raffles Europejski Warsaw

Cel aukcji jest szczytny, ale i bardzo smutny. Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną przekazane na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, a także jego inicjatywy specjalnej SOS DLA DZIECI UKRAINY na pomoc porzuconym i osieroconym dzieciom.

Spodziewamy się, że rywalizacja w walce o jak największe wsparcie dla tej pięknej inicjatywy będzie zaciekła. Mamy ogromną nadzieję, że dzieła sztuki oraz nagrody specjalne przekazane na aukcję rozgrzeją serca i otworzą kieszenie uczestników – dodają Anna Czajkowska i Katarzyna Lemańska.

Anna Czajkowska, dyrektor sprzedaży i marketingu, Raffles Europejski Warsaw i Katarzyna Lemańska, dyrektor Wynajmu i Marketingu, Europejski Property będącymi współorganizatorami aukcji.

Pełen katalog licytowanych prac jest już dostępny w aplikacji mobilnej DESA Unicum, a także na stronie bid.desa.pl. Prelicytacja on-line trwać będzie do 6 maja, do godziny 19:00.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 06.05.2022
Aktualizacja: 09.05.2022