Rekordowa majówka w obiektach PHH

Udostępnij artykuł

Spółka Polski Holding Hotelowy podsumowała wyniki za ostatni długi, majowy weekend w swoich turystycznych obiektach. W 2024 roku całkowity przychód wyniósł 1,48 mln zł, to ponad 18 proc. wzrost w stosunku do ubiegłego roku.

Podczas ostatniego długiego weekendu majowego obiekty PHH w miejscowościach wypoczynkowych odnotowały bardzo wysoką frekwencję na poziomie 86 proc., to jest o 8 p.p. więcej niż w 2023 roku. Widać to na przykładzie obłożenia w obiektach: Golden Tulip w Gdańsku i Międzyzdrojach, Best Western w Juracie i Halo Szczyrk. Wskaźnik RevPar kształtował się na poziomie 395 zł i był blisko o 67 zł wyższy niż w analogicznym okresie 2023 roku. Przychód całkowity na każdy dostępny pokój wzrósł prawie o 99 zł w stosunku do majówki w roku 2023.

ŚWIAT HOTELI – MARZEC-KWIECIEŃ 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

świat Hoteli marzec-kwiecień 2024

Cieszy nas to, że turyści dopisują i wybierają polskie kurorty na majowy wypoczynek. Przekłada się to również na wyższe wyniki finansowe dla naszych obiektów turystycznych, a w konsekwencji dla całej spółki. Większa liczba gości w połączeniu z wyższą ceną średnią daje nam całkowity przychód w kwocie 1,48 mln zł. To satysfakcjonujący, ponad 18-procentowy wzrost w stosunku do zeszłego roku! – podsumowuje Renata Pawłowska-Maciak, Dyrektor Pionu Handlowego w Polskim Holdingu Hotelowym.

O Grupie PHH

Grupa PHH liczy obecnie ponad 50 hoteli i obiektów z blisko 6 tysiącami pokoi, co czyni ją drugą największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. Grupa współpracuje – jako franczyzobiorca – z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton Worldwide, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group, Louvre Hotels Group i Accor.

Źródło: PHH

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 15.05.2024
Aktualizacja: 15.05.2024