Rewolucja sztuki Haute Couture w Hotelu Bellotto

Udostępnij artykuł

W warszawskim Hotelu Bellotto odbyła się wystawa Alicji Stańskiej, jednej z najbardziej znanych artystek haftu haute couture. To nie tylko pierwsza międzynarodowa ekspozycja artystki w Polsce, ale także jedyna taka wystawa w kraju.

Wystawa Alicji Stańskiej w Hotelu Bellotto

Equilibrium of Powers – Haute Couture w Formie Rzeźby

Warszawski Hotel Bellotto był gospodarzem kolejnej edycji cyklu Spotkań z Sztuką, które odbyło się we wtorek. Tym razem, w murach XVI-wiecznego pałacu gwiazdą wieczoru był niezwykły artefakt – rzeźba Equilibrium of Powers. Wykonana z ponad 110 000 kryształów Swarovskiego, ręcznie haftowanych w technice haute couture, to dzieło, które nie tylko zachwyca estetyką, ale również głębokim przekazem. Wnętrze kreacji skrywa bijące serce kryształowe, które po sprzedaży przeniesie się do serca kupującego, by w dniu odejścia pierwszego nabywcy przestać bić na zawsze.

ŚWIAT HOTELI – WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2023
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

Świat Hoteli wrzesień-październik 2023

Haute Couture w architekturze wnętrz

Alicja Stańska nie tylko przeniosła haute couture do świata rzeźby, ale również wniosła tę sztukę do architektury wnętrz. Wystawione haftowane lustro, haftowana ościeżnica oraz obrazy prezentujące anatomię człowieka na bazie XVII-wiecznego francuskiego chirurga to dowód na to, że sztuka może przenikać różne dziedziny życia. Nie tylko rzeźba i dzieła sztuki, ale także innowacyjność Alicji Stańskiej obejmuje stworzenie pierwszego na świecie ręcznie haftowanego kafelka, który może być używany we wszelkich powierzchniach. To kolejny dowód na to, że haute couture i sztuka ręcznego haftu mogą przekraczać granice tradycyjnych dziedzin.

Alicja Stańska zadeklarowała, że w ciągu swojego życia stworzy siedem unikalnych rzeźb haute couture. Każda z nich będzie niepowtarzalnym dziełem sztuki, co stanowi wyraz artystycznego indywidualizmu.

Artystka Alicja Stańska, Dyrektor Hotelu Bellotto Maciej Wołoszczak

Dla mnie sztuka to nie tylko wyraz estetyki, to przekaz, historia, emocje. Chciałam stworzyć coś, co nie tylko zachwyci wzrok, ale również poruszy serce. Equilibrium of Powers, którą tworzyłam przez 3 lata, to nie tylko rzeźba – to historia, która łączy serca, przenosząc je z jednego właściciela do drugiego w symbolicznym akcie przekazu sztukipowiedziała Alicja Stańska – Moje prace to nie tylko wyraz mojego artystycznego wyrażenia, ale także manifest przekraczania granic sztuki. Haft w haute couture nie musi ograniczać się do ubrań, może stać się integralną częścią naszych domów, budując most pomiędzy tradycją a nowoczesnością – dodała.

Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni, że mogliśmy być gospodarzem tak niezwykłej wystawy Alicji Stańskiej. To wydarzenie przyniosło nie tylko niezapomniane wrażenia estetyczne dla naszych Gości, ale również otworzyło nowe horyzonty w postrzeganiu sztuki haute couture. Hotel Bellotto zawsze stawiał na wspieranie sztuki i kultury, a ta wystawa jest doskonałym przykładem, jak sztuka może przenikać różne dziedziny życia. Nasze drzwi zawsze będą otwarte dla takich wyjątkowych wydarzeń, które łączą kreatywność, tradycję i nowoczesność. – powiedział Maciej Wołoszczak, dyrektor Hotelu Bellotto.

Wystawa Alicji Stańskiej w Hotelu Bellotto

O artystce

Alicja Stańska to niezwykle utalentowana artystka, projektantka, i aktywistka, która zdobyła uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą dzięki swojemu niezwykłemu podejściu do sztuki haute couture i ręcznego haftu. To artystka, która nie tylko redefiniuje sztukę haute couture, ale również angażuje się w społeczność i przyczynia się do rozwoju sztuki i rzemiosła na skalę światową.

Źródło: Bellotto

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione

Autor: Horecanet
Opublikowano: 06.12.2023
Aktualizacja: 07.12.2023