Rezidor przejmuje obiekty Reval Hotels

Udostępnij artykuł

Umowa pomiędzy Rezidorem i Linstow wejdzie w życie 1 czerwca 2010 r. i obejmie zarządzanie: trzema hotelami w Rydze, dwoma w Tallinie (Estonia), dwoma w Wilnie oraz po jednym hotelu w Kownie, Kłajpedzie (Litwa) oraz St Petersburgu – co daje w sumie 2367 pokoi, które powiększą potfolio Rezidora. Sześć hoteli zostanie przemianowana na Radisson Blu i cztery na Park Inn.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni, że Linstow, właściciel Reval Hotels, wybrał nas jako partnera biznesowego – komentuje Kurt Ritter, prezes i dyrektor generalny Rezidor. -Reval Hotels jest wiodącą siecią hoteli w krajach nadbałtyckich. Ta umowa daje nam silną pozycję rynkową w krajach nadbałtyckich. Będziemy mogli znacznie wzmocnić naszą pozycję na kluczowych rynkach w Rydze, Tallinie i Wilnie, gdzie już są obecne marki Radisson Blu – dodajel Ritter.

– Po opracowaniu i budowie sieci hoteli Reval w krajach bałtyckich, Linstow teraz chce skoncentrować się na swojej podstawowej roli inwestora na rynku nieruchomości. (…) Transakcji ta zapewnia dalszy wzrost dochodów dla naszych hoteli w obu krajach bałtyckich i Rosji – mówi Per Mortensen, CEO Linstow.

Umowy pomiędzy Rezidor i Linstow, obejmuje następujące hotele: Reval Hotel Latvija w Rydze / Łotwa (571 pokoi), który będzie działał jako będzie Radisson Blu; Reval Hotel Elizabete w Rydze / Łotwa (228 pokoi) (będzie działał jako Radisson Blu), Reval Hotel Ridzene w Rydze / Łotwa (95 pokoi) (będzie Radisson Blu), Reval Hotel Olympia w Tallinn / Estonia (390 pokoi) (będzie Radisson Blu), Reval Hotel Central w Tallinn / Estonia (245 pokoi) (będzie Park Inn), Reval Hotel Lietuva w Wilnie na Litwie (291 pokoi) (będzie Radisson Blu), Reval Inn Vilnius w Wilnie na Litwie (84 pokoje) (stanie się Park Inn), Reval Hotel Neris w Kaunas na Litwie (206 pokoi) (będzie Park Inn); Reval Inn Klaipeda w Kłajpedzie na Litwie (84 pokoi) (będzie Park Inn), Reval Hotel Sonya St Petersburg / Rosja (173 pokoi) (będzie Radisson Blu),

Jak pisaliśmy w marcu, sieć Reval Hotel planowała wejść na polski rynek. Sieć podpisała umowę z firmą Aviareps SA, która miała za zadanie poprowadzić działania marketingowe oraz sprzedażowe na terenie naszego kraju. Ponadto warszawskie biuro Aviareps ma skupić się na dotarciu z ofertą do rynku korporacyjnego.

The Rezidor Hotel Group jest jedną z najszybciej rozwijających się firm branży hotelarskiej na świecie. Portfolio Grupy zawiera obecnie około 370 hoteli liczących ponad 78 tys. pokoi w ok. 60 krajach. Kilka dni temu Grupa podała wyniki operacyjne i finansowe za I kw. 2010 r. Obłożenie hoteli Grupy we wschodniej Europie wzrosło o 6,2 proc. Natomiast wskaźnik RevPar like-for-like w tym regionie spadł o 7,8 proc. Największy spadek RevPar Grupa zanotował w Polsce, bo aż o 7,1 proc., a następnie w Rosji – o 6,4 proc. Łączne przychody Grupy w omawianym okresie wyniosły 165,7 mln euro, w porównaniu do 152,6 mln euro w I kw. 2009 r, co oznacza wzrost o 8,6 proc. Grupa zarządza markami Radisson Blu Hotels & Resorts, Regent Hotels and Resorts, Park Inn oraz Country Inns & Suites w krajach Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. Obecna jest również w Polsce. Jej najnowsza inwestycja w naszym kraju to hotel Park Inn we Wrocławiu. Hotel oferujący 206 pokoi otworzy swoje drzwi na początku 2012 r.
 

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 21.04.2010
Aktualizacja: 21.04.2010