Rusza certyfikacja obiektów turystycznych

Udostępnij artykuł
Polska Organizacja Turystyczna rozpoczyna certyfikację podmiotów turystycznych realizujących program Polski Bon Turystyczny. Celem projektu jest promocja obiektów noclegowych oraz organizatorów turystyki, którzy świadczą usługi na wysokim poziomie przy zachowaniu najwyższych norm bezpieczeństwa i jakości.

„Czy to jest bezpieczne?” To pytanie, które zostanie z nami na długo. Bezpieczeństwo zarówno w całym kraju, jak i w poszczególnych obiektach, będzie na pierwszym miejscu wśród pytań stawianych przez turystów podczas wyboru celów podróży, obiektów i usług turystycznych. Ludzie chcą być pewni, że podróże to bezpieczna i rozsądna opcja. Podniesienie zaufania do polskiej oferty jest dziś bardzo ważne dla turystów krajowych i rodzin planujących wypoczynek z Polskim Bonem Turystycznym, ale zbudowanie reputacji bezpiecznego kierunku podróży będzie miało także ogromne znaczenie dla turystów planujących podróże do naszego kraju zza granicy.

Polska Organizacja Turystyczna Oddział zamiejscowy ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego rozpoczęła realizację projektu, którego celem jest pomoc w ponownym uruchomieniu i poprawie sytuacji sektora turystycznego. Jego zadaniem jest także promocja obiektów noclegowych oraz organizatorów turystyki, którzy w trakcie realizacji Programu Polski Bon Turystyczny profesjonalnie prowadzą swoją działalność, świadczą usługi turystyczne na wysokim poziomie i dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Do projektu zaproszeni są wszyscy przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego, które świadczą usługi hotelarskie lub są organizatorami imprez turystycznych i są zarejestrowane w programie Polski Bon Turystyczny. 

W Polskiej Organizacji Turystycznej cały czas pracujemy nad tworzeniem skutecznych protokołów i  planów działania, które zoptymalizują wspólne wysiłki branży na rzecz odbudowy sektora. Wśród nich są także rozwiązania, za pomocą których chcemy dać podmiotom turystycznym zestaw narzędzi do zapewnienia bezpieczeństwa ich pracownikom i podróżnym. Projekt Certyfikacja Podmiotów Turystycznych został stworzony po to, aby wyróżnić te podmioty, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju turystyki krajowej i których działania mogą być wzorem do stworzenia wspólnych zasad i Katalogu Dobrych Praktyk dla całej branży. Certyfikaty pomogą też podróżnym rozpoznać miejsca, które oferują bezpieczny wypoczynek – mówi Anna Salamończyk – Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Daj się zobaczyć z najlepszej strony

Projekt certyfikacji podmiotów turystycznych opiera się na dwóch działaniach. Pierwszym z nich jest samoocena – wszystkie podmioty turystyczne, które chcą wziąć udział w certyfikacji, powinny zarejestrować się do projektu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej certyfikat.pot.gov.pl W tym etapie przedsiębiorcy samodzielnie potwierdzają stosowanie dobrych praktyk podczas realizacji programu Polski Bon Turystyczny, związanych m.in. z bezpieczeństwem, higieną, udogodnieniami dla dzieci oraz współpracą z innymi podmiotami i instytucjami turystycznymi. Zgłoszenia do tej części programu przyjmowane są od kwietnia do maja 2021 roku.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE – RAPORT 2021
> zapoznaj się z pełnym wydaniem <
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Rynek-Dostawcow-HoReCa-RAPORT-2021.png

Podmioty turystyczne, które zgłoszą swój udział w autocertyfikacji oraz zostaną zaproszone do projektu przez Polską Organizację Turystyczną, zostaną zakwalifikowane do kolejnego etapu, który odbędzie się w formie bezpośrednich wizyt i spotkań z przedsiębiorcami. Ten etap planowany jest od maja do listopada 2021 roku. Każdemu podmiotowi, który zgłosi się do projektu, weźmie udział w obydwu działaniach i będzie realizował program Polski Bon Turystyczny według wysokich standardów i norm bezpieczeństwa, zostanie przyznany Certyfikat Dobrych Praktyk. Uczestnicy projektu uhonorowani certyfikatem zostaną dodatkowo wyróżnieni w publikacji Katalog Dobrych Praktyk, oznaczeni na mapie bezpiecznych obiektów realizujących usługi z użyciem Polskiego Bonu Turystycznego oraz otrzymają prawo do korzystania z logo certyfikatu w celu promocji swojego obiektu i komunikacji świadczonych usług. Uzyskanie certyfikatu jest bezpłatne.

Chcesz, aby o Twoim obiekcie i realizowanej przez Ciebie usłudze turystycznej dowiedziało się jak najwięcej osób? Zgłoś się już teraz certyfikat.pot.gov.pl.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału zabronione.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 20.04.2021
Aktualizacja: 20.04.2021