Sanatorium Jagusia inwestuje w wellness

Udostępnij artykuł

Po rozbudowie sanatorium znajdą sie w nim również sauny, łaźnia parowa oraz sala do helioterapii. Zespół Uzdrowisk Kłodzkich (aktualnie w trakcie prywatyzacji), który jest inwestorem przedsięwziecia wybrał właśnie wykonawcę robót. Obiekt za około 4 mln zł rozbuduje firma Integer SA z Wrocławia.
W Sanatorium Jagusia leczy się otyłość, choroby przewodu pokarmowego, problemy endokrynologiczne, schorzenia narządu ruchu oraz górnych dróg oddechowych. W budynku sanatorium znajduje się 86 miejsc noclegowych. Do dyspozycji gości są pokoje dwu-, trzy- i sześcioosobowe z łazienkami. W szpitalu uzdrowiskowym Jagusia znajduje się jadalnia, gabinet lekarski, dyżurka pielęgniarska, sale telewizyjne, sala gimnastyczna. Obiekt połączony jest ze szkołą i posiada boisko sportowe oraz parking.
Zespół Uzdrowisk Kłodzkich SA stanowi największy w Polsce kompleks uzdrowiskowy. Tworzą go trzy popularne kurorty o wielowiekowej tradycji uzdrowiskowej : Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój
i Kudowa-Zdrój. ZUK oferuje świadczenia w zakresie medycyny uzdrowiskowej w formie:
szpitali uzdrowiskowych dla dorosłych i dzieci, sanatoriów, leczenia ambulatoryjnego oraz rehabilitacji szpitalnej i sanatoryjnej. W skład zespołu wchodzą: szpitale uzdrowiskowe: "Wielka Pieniawa", "Zdrowie", "Carmen", "Szarotka" , "Korab", "Jan Kazimierz", "Chopin", "Jan Kazimierz B", "Polonia", "Zameczek", "Koga" i "Jagusia" sanatoria: "Zacisze" i "Moniuszko", "Jagusia", zakłady przyrodolecznicze oraz pijalnie wód mineralnych. Niedawno Ministerstwo Skarbu Państwa, wystawiło na sprzedaż akcje ZUK. Na zaproszenie odpowiedziało siedem firm.

Opublikowano: 02.04.2010
Aktualizacja: 02.04.2010