Sieć B&B Hotels zainteresowana projektami typu mixed-use

Udostępnij artykuł

Już po raz drugi w tym roku sieć B&B HOTELS wzięła udział w największych w Europie Środkowo-Wschodniej targach centrów i nieruchomości handlowych Shopping Center Forum. Po co? Zgodnie z nową strategią sieci dla polskiego rynku kolejne hotele B&B mają bowiem powstawać także przy centrach i galeriach handlowych. W tym celu sieć poszukuje partnerów do współpracy.

Po czterech tegorocznych otwarciach w Kielcach, Bytomiu, Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Lubelskim znana w Europie sieć B&B HOTELS posiada obecnie w naszym kraju 14 hoteli. Jeden z nich mieści się w Galerii Nowotarskiej, a nowa strategia rozwoju zakłada więcej podobnych inwestycji.

Chcemy pojawiać się w miejscach atrakcyjnych z punktu widzenia naszych gości, dobrze widocznych w przestrzeni miejskiej. Nadal szukamy możliwości otwierania się w takich lokalizacjach jak centra miast czy okolice ważnych atrakcji turystycznych i ośrodków konferencyjno-targowych, ale dostrzegamy miejsce dla naszych hoteli także przy galeriach i centrach handlowych – mówi Jakub Bilik, prezes zarządu B&B HOTELS Polska.

RYNEK HOTELARSKI W POLSCE – RAPORT 2023
>> kliknij, aby zapoznać się z ubiegłorocznym wydaniem <<

Rynek Hotelarski w Polsce – RAPORT 2023

Podczas jesiennych targów centrów oraz nieruchomości handlowych – SCF Fall 2023 (20-21 września 2023) – hotelowa sieć z segmentu value for money była uczestnikiem wydarzenia zainteresowanym najmem powierzchni w centrach handlowych i w obrębie retail parków. Rozwijała dotychczasowe relacje i prowadziła nowe rozmowy w poszukiwaniu potencjalnych partnerów do współpracy.

Bierzemy pod uwagę różne opcje współpracy w ramach długoterminowych umów najmu. Możemy wprowadzić się do budynku zlokalizowanego obok centrum handlowego lub na przykład zajmować wyższą kondygnację w obrębie galerii handlowej. Dopuszczamy też konwersję istniejącej, nieskomercjalizowanej części obiektu handlowo-biurowego. W tym celu nawiązaliśmy dialog z branżą retail. Udział w obu tegorocznych edycjach targów Shopping Center Forum bardzo nam to ułatwił. Wierzymy, że odbyte podczas nich spotkania i rozmowy z inwestorami, deweloperami oraz zarządcami parków i galerii handlowych wkrótce przełożą się na kolejne B&B HOTELE w naszym portfolio dodaje Jakub Bilik.

Jednocześnie przedstawiciele sieci podkreślają, że hotel w/przy centrum handlowym to korzyści zarówno dla jej operatora, jak i właściciela obiektu handlowego, a także dla najemców oraz gości – tych zainteresowanych noclegiem, jak i usługami galerii.

Włączenie funkcji hotelowej do oferty centrum handlowego czy retail parku to okazja do uzupełnienia tenant-mix całego obiektu oraz zwiększenia ruchu w lokalach innych najemców, którzy dodatkowo mogą zyskać na istotnym udziale hotelu zajmującego dużą powierzchnię w kosztach wspólnych. Po stronie wynajmującego dodatkowo pojawia się możliwość lepszego wykorzystania potencjału działki, poprawienia rentowności całej inwestycji, a także pozyskania wieloletniego źródła przychodu, gdyż jako B&B HOTELS oferujemy umowy na 10-15 lat z opcją przedłużenia. Dla nas to szansa na jeszcze lepszą rozpoznawalność marki i zapewnienie naszym gościom dostępu do szerokiej oferty usług. A to tylko początek długiej listy zalet takiego połączenia sił mówi Łukasz Kaleta, dyrektor operacyjny B&B HOTELS Polska.

B&B HOTELS to marka hotelowa z segmentu value for money obecna w 14 krajach Europy oraz w Brazylii. Na jej portfolio składa się obecnie już ponad 700 hoteli. Popularność na scenie międzynarodowej zdobyła, oferując dobrą jakość usług w atrakcyjnych lokalizacjach i korzystnych cenach. Jeśli chodzi o Polskę, to B&B HOTELE działają obecnie w 14 miastach: w Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu, Rzeszowie, Kielcach, Bytomiu, Piotrkowie Trybunalskim oraz Tomaszowie Lubelskim.

O B&B HOTELS

To jedna z najważniejszych grup hotelowych w Europie w segmencie ekonomicznym. Grupa założona w Brest w 1990 roku posiada obecnie sieć ponad 700 hoteli w 15 krajach, w Europie
i Brazylii. W 2022 roku B&B HOTELS odnotowała wykładniczy wzrost, otwierając 97 nowych hoteli
i zamierza kontynuować tę dynamikę w 2023 roku.

B&B HOTELS, należące do segmentu value-for-money, są zaangażowane w oferowanie swoim klientom komfortu i jakości, przy najlepszej wartości w stosunku do wydatku. Empatia, inteligentna prostota, ciągłe doskonalenie, uczciwość oraz inkluzywność to naczelne wartości Grupy.

Grupa B&B HOTELS jest również aktywnie zaangażowana w CSR – społeczną odpowiedzialność biznesu. Aby sprostać oczekiwaniom konsumentów oraz zapewnić wiarygodność i przejrzystość swoim działaniom, które mają na celu wywieranie pozytywnego wpływu społecznego i środowiskowego, B&B HOTELS uzyskała certyfikat zrównoważonego rozwoju wydany przez niezależną organizację SOCOTEC.

Fabrice Collet jest prezesem i dyrektorem generalnym B&B HOTELS od 2016 roku. Goldman Sachs jest największym akcjonariuszem od 2019 roku. Więcej informacji na stronie bbhotels.com.

Źródło: B&B Hotels

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 27.09.2023
Aktualizacja: 27.09.2023