Śniadaniowe trendy na festiwalu Breakfast Week

Udostępnij artykuł

[POD NASZYM PATRONATEM] Śniadanie w 2024 roku to trend sam w sobie. Sprawdź najmodniejsze propozycje na talerzach Festiwalu – Breakfast Week już wystartował! Popisowe śniadania, kawa na napoju roślinnym i towarzystwo bliskich – czy można lepiej rozpocząć dzień?

Wrocław Meistersztyk

Śniadania stają się nowym polem do eksperymentowania w świecie gastronomii. Kucharze prześcigają się w kreatywności, oferując nowoczesne, zdrowe i unikalne dania. Oto przegląd najmodniejszych propozycji śniadaniowych, którymi inspirują się szefowie kuchni na Festiwalu Breakfast Week. Goście będą mieli możliwość odkrywania śniadaniowych menu i kaw na napoju roślinnym Alpro w wyjątkowej festiwalowej cenie 35 zł + opłata rezerwacyjna 3,98 zł.

5 trendów na Breakfast Weeku

#granolaboy– kopenhaska kuchnia na dobre rozgościła się w naszej świadomości za pomocą licznych obrazów popkultury i nowych miejsc, które powstają zainspirowane Danią. Wszyscy pamiętamy Marcusa z „The Bear” odkrywającego tajniki duńskiego cukiernictwa i tamtejszej kuchni. Proste, skandynawskie śniadania oparte na różnorodności i jakościowych składnikach to przywieziona zza Bałtyku moda, która zostanie z nami na dłużej. W menu Dutch Baby – puchaty omlet wytrawny lub na słodko, „otwarte” kanapki na żytnim chlebie z wędzonymi lub marynowanymi rybami i talerze z kopenhaskim miksem – pieczywem, masłem, jajkiem na miękko, klasycznym żółtym serem i konfiturą. Rozsiądź się wygodnie z kawą na roślinnym w śniadaniowni pachnącej kardamonem i rozkoszuj się porankiem.

Techies Kraków

Prosto z pola – wraz ze wzrostem świadomości, dbamy o to skąd pochodzi jedzenie, które trafia na nasze talerze. Ważne są lokalne produkty, pieczywo wypiekane na miejscu i dania tworzone od podstaw. Oczekujemy, że sadzone jajka pochodzą od szczęśliwych kurek, powidła są autorstwa Pani Stasi z własnoręcznie zebranych śliwek, a zioła pochodzą prosto z ogródka. Restauracje robią wszystko, by tym oczekiwaniom wyjść naprzeciw. W opisach menu znajdziesz pochodzenie składników i podziękowania dla małych manufaktur i ludzi, których pasją jest produkt.

Newstalgia – to kulinarny trend, który spotkamy w każdym posiłku w ciągu dnia. Na śniadaniowych talerzach pojawi się pod postacią dań inspirowanych tymi, które przygotowywały nasze babcie i mamy. Kremowe owsianki, kasza manna z syropem malinowym i jajecznica na grubo krojonym boczku, cebuli i pomidorach – to tylko niektóre z dań proponowane przez restauratorów. Każde z nich ma za zadanie nasycić i wypełnić dziecięcymi wspomnieniami sprzed lat, których smak odnajdziemy właśnie na festiwalowych talerzach.

Rynek Dostawców HoReCa – RAPORT 2024
>> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <<

rynek dostawców horeca - raport 2024

Jajochlebki zawsze z nami – danie nawiązujące do trendu newstalgii, jednak zdecydowanie zasługuje na własne miejsce w tym rankingu. Ukryte w wielu kartach menu pod nazwą „Tosty francuskie” są wspaniałym przykładem na to, jak można odczarować danie sprzed lat i pokazać w zupełnie innym świetle. Restauracje prześcigają się w wymyślnych dodatkach, rodzajach pieczywa i sposobach maczania (wiesz, że można nie tylko w jajku?). Idea jajochlebków jednak zawsze pozostaje taka sama: chrupiące i maślane z zewnątrz, mięciutkie w środku. To zdecydowanie najbardziej satysfakcjonujące śniadanie, jakie zjesz w 2024 roku.

Ostrość w nowym wydaniu – benefity ostrzejszego jedzenia można długo wymieniać: poprawia metabolizm, kondycję serca, reguluje apetyt i przede wszystkim jest bardzo smaczne. Rozgrzewające śniadania pojawią się również na Breakfast Weeku. Restauracje wprowadzają ostrość w różnych wariantach, czerpiąc inspiracje ze wszystkich zakątków świata. Na śniadanie zjesz blisko-wschodnią shakshukę z harissą, tosty z awokado i olejem chili, filipińskie congee, czy też śniadaniowe burrito z pikantną salsą. Polska wiosna nas nie rozpieszcza – rozgrzej się śniadaniem!

Młyn Bistro Trójmiasto

Bądźmy śniadaniowi w top miejscach

Festiwalowe śniadania można rezerwować na stronie https://BreakfastWeek.pl w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu. Breakfast Week, tak jak RestaurantWeek®, potrwa do 24 kwietnia. W cenie 35 zł + opłata rezerwacyjna 3,98 zł spróbujesz popisowego śniadania z kawą na napoju roślinnym od Alpro. Wybrane restauracje podają kawę Lavazza – bogaty aromat i doskonały smak sprawią, że poranek będzie jeszcze przyjemniejszy!

Wyjątkowe, popisowe menu śniadaniowe z festiwalową kawą na napoju roślinnym przygotowują nie tylko już dobrze znane miejsca, ale także warte uwagi restauracje do odkrycia. Wśród nich między innymi: Techie’s, Młyn Bistro, Pomelo Bistro, Meistersztyk, Cafe Młyńska oraz Green Egg.

Na Breakfast Week zaprasza partner Festiwalu – właściciel marki Alpro, która zachęca do urozmaicania swojej codziennej diety przez wprowadzanie do niej produktów roślinnych.

Termin Festiwalu: 13 marca – 24 kwietnia 2024

Źródło: RestaurantWeek

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Horecanet

Autor: Horecanet
Opublikowano: 21.03.2024
Aktualizacja: 21.03.2024