Sopot i Gdańsk chcą zaszczepić wszystkich przedstawicieli branży turystycznej

Udostępnij artykuł
Zastój gospodarczy wywołany wirusem COVID-19 najbardziej dotknął branżę turystyczną. Dlatego Sopot i Gdańsk podejmują inicjatywę aby, jako pierwsze miasta w Polsce, zaszczepić przedstawicieli branży turystycznej. Niezależnie od ich wieku.

W planach jest uruchomienie masowego punktu szczepień na terenie Ergo Areny Gdańsk.

Z ankiety przeprowadzonej przez GOT wynika, że ponad 84 proc. przedstawicieli branży bardzo chętnie poddałoby się wcześniejszemu szczepieniu. To byłoby szansą na szybsze otwarcie i pozytywny impuls dla całej gospodarki – mówi Łukasz Wysocki, prezes Gdańskiej Organizacji Turystycznej. – Dlatego też zwracamy się do wszystkich, którym nie jest obcy los turystyki, o aktywne włączenie się i wsparcie naszego apelu. 

Cieszę się, że we współpracy z Miastem Sopot możemy zaprosić wszystkich przedstawicieli Sopockiej Organizacji Turystycznej do szczepienia. Pozwoli nam to na najlepsze przygotowania się do nadchodzącego sezonu turystycznego. Mamy szansę zaszczepić wszystkich przedstawicieli branży turystycznej, niezależnie od ich wiekutłumaczy Anna Golec-Mastroianni, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.Wierzę, że  szczepienie dla branży turystycznej będzie gwarancją bezpiecznego wypoczynku w Sopocie. Zarówno dla pracowników, jak też turystów oraz mieszkańców.

Turystyka potrzebuje wsparcia, jak nigdy wcześniej. Potrzebuje nadziei, a także nowego otwarcia, do którego walnie mogą przyczynić się szczepienia, zapewniając ciągłość funkcjonowania i bezpieczeństwo dla wszystkich, nie tylko pracowników.

>> Pismo wiceprezydent Sopotu Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim <<
do branży turystycznej

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 23.04.2021
Aktualizacja: 23.04.2021