Specjalna kamera HDTV do hoteli i restauracji

Udostępnij artykuł

Zasilanie Power over Ethernet (IEEE 802.3af) wpływa na zmniejszenie kosztów instalacji, gdyż zasilanie i przesył danych odbywa się za pośrednictwem jednego kabla. – Kamera AXIS M1054 uzupełnia niezwykle popularną serię AXIS M10, wprowadzoną do sprzedaży w ubiegłym roku. Na życzenie klientów wyposażyliśmy AXIS M1054 w możliwość zasilania w systemie Power over Ethernet i rozdzielczość HDTV, dzięki czemu nowa kamera stanowi dobre jakościowo i niedrogie rozwiązanie do nadzoru wizyjnego — powiedział Erik Frännlid, dyrektor ds. zarządzania produktami w Axis Communications.
AXIS M1054 oferuje funkcje znane już z modelu AXIS M1031-W (z wyjątkiem interfejsu bezprzewodowego), w tym pasywny czujnik podczerwieni (PIR) do wykrywania ruchu w ciemności oraz białą lampę LED do oświetlania monitorowanego miejsca w razie wykrycia ruchu lub na żądanie użytkownika. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi kamera przesyła dwukierunkowo dźwięk, pozwalając użytkownikom komunikować się z gośćmi czy intruzami. W sytuacji wywołania alarmu kamera może też odtwarzać przesłane lub nagrane klipy audio. Ponadto, model AXIS M1054 jest wyposażony w 1 gniazdo wejścia i 1 wyjścia, umożliwiające podłączenie takich urządzeń, jak czujniki i zdalne przekaźniki, które mogą aktywować światła albo otwierać i zamykać drzwi.
AXIS M1054 może przesyłać wiele strumieni wideo H.264 i Motion JPEG, co optymalizuje wykorzystanie pamięci masowej i przepustowości sieci. Dzięki technologii skanowania progresywnego kamera zapewnia obraz HDTV ruchomych obiektów bez efektu rozmycia.
Kamera sieciowa AXIS M1054 jest obsługiwana przez najliczniejsze w branży aplikacje do zarządzania wideo opracowane w ramach programu partnerskiego Axis Application Development, a także przez oprogramowanie AXIS Camera Station.
Kamera AXIS M1054 będzie dostępna u dystrybutorów firmy Axis Communications w drugim kwartale 2010 roku.

Opublikowano: 08.04.2010
Aktualizacja: 08.04.2010