Sprzedano 70 proc. pokoi w Hotelu Grano

Udostępnij artykuł
Jak zapewnia inwestor – firma Dekpol – powstający na Wyspie Spichrzów Hotel Grano, będzie funkcjonował w zapewniającym duże korzyści systemie condo. Ze względu na atrakcyjną lokalizację, nabywcy lokali mogą liczyć również na podwójny zysk – ten, uzyskany z wynajmu oraz ze wzrostu wartości nieruchomości w czasie.

Wyspa Spichrzów to jedna z najbardziej reprezentatywnych części Trójmiasta. Odrestaurowana, zabytkowa dzielnica miasta tętni dziś życiem przez cały rok i zachwyca podróżnych z różnych stron świata. Na gości Hotelu Grano będzie czekać 136 pokoi o powierzchni od 21 do 47 mkw. Obiekt wzbogacony będzie również o kompleksową infrastrukturę obejmującą nowoczesną salę konferencyjną, restaurację serwującą wyśmienitą kuchnię oraz prestiżową strefę spa i wellness z basenem i saunami. Obiekt będzie również wyposażony w szereg udogodnień technologicznych, m.in. inteligentne multimedia.

Jak przekonuje firma Dekpol, oferuje nabywcom bezpieczny i sprawdzony model biznesowy, który gwarantuje minimalną stopę zwrotu w wysokości 5 proc. w skali roku przez 15 lat. W efekcie, po upływie tego okresu, do klienta wróci minimum 75 proc. zainwestowanego kapitału. Zakupione pokoje, będą przekazywane pod zarządzanie wykwalifikowanemu operatorowi hotelowemu, który zadba o odpowiedni poziom obłożenia w obiekcie. Dzięki kompleksowej usłudze, właściciel pokoju nie musi angażować się w działalność hotelu i wynajem posiadanego pokoju. Zakup lokalu w Hotelu Grano wiąże się także z szeregiem dodatkowych korzyści. Nabywcy mają prawo do korzystania z pokoi hotelowych w celach prywatnych przez 14 dni w roku, w ramach tzw. pobytów właścicielskich.

ŚWIAT HOTELI WRZESIEŃ-PAŹDZIERNIK 2018
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Zakładana stopa zwrotu może wynieść 8,5 proc.* w skali roku, ale porównując do innych inwestycji condo zrealizowanych przez Dekpol, właściciele lokali mogą osiągnąć jeszcze wyższy zysk. W jednym z funkcjonujących już obiektów w III kwartale br. inwestorzy osiągnęli stopę zwrotu w wysokości aż 12 proc.**

W ramach kompleksu powstaje także Grano Residence – luksusowy apartamentowiec, w którym możliwy jest zakup lokalu do celów prywatnych lub na wynajem. Również w tym przypadku Dekpol opracował wygodny system rozliczeń i podziału zysku, którego zaletą jest brak bieżącego zaangażowania inwestora w wynajem.

Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na drugi kwartał 2020 r. Obiekt cieszy się dużą popularnością – sprzedano już blisko 70 proc. oferowanych pokoi.

*Wyliczenia dotyczące rocznej stopy zwrotu z ceny netto inwestycji w wysokości 8,5 proc. mają charakter wyłącznie reklamowy i poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Wyliczenia zostały oparte na przy założeniach: cena wynajmu lokalu 315 zł netto za dobę noclegową oraz 73 proc. obłożenia lokali w skali roku (tj. 255 dni) przy założeniu wartości katalogowej wszystkich lokali na poziomie 64.702.000 zł. Wyliczenia mogą się różnić od rzeczywistych parametrów wynikających z umów.

**Roczną stopę zwrotu ustalono na podstawie iloczynu liczby 4 oraz kwartalnej wartości zwrotu w kwartale III 2018 r. Kwartalną wartość zwrotu stanowi udział iloczynu: (a) stawki 50 proc. oraz (b) łącznego przychodu netto jaki operator osiągnął w kwartale na świadczeniu usług hotelarskich (Pnun), pomniejszonego o poniesiony w kwartale koszt obsługi kart płatniczych (Kokp), przy użyciu których usługi te zostały opłacone, w stosunku do wartości netto inwestycji, tj. sumy  cen nabycia netto wszystkich lokali (Cnwl) w obiekcie, jakie w danym kwartale były przedmiotem umów dzierżawy. We wskazanym okresie wskaźniki wyniosły: Pnun – 3.794.980 zł; Kokp – 83.765 zł; Cnwl – 61.457.683,60 zł. Inwestorzy uczestniczą w podziale uzyskanej kwoty stosownie do udziału ceny nabycia ich lokali w stosunku w wartości netto inwestycji (Cnwl).

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 23.11.2018
Aktualizacja: 23.11.2018