Sprzedaż Regent Warsaw Hotel – ostatnie dni przetargu

Udostępnij artykuł
Do 25 czerwca br. trwa przetarg na zorganizowaną część przedsiębiorstwa Cosmar Polska funkcjonującą pod nazwą handlową Regent Warsaw Hotel. Kilkudziesięciu potencjalnych inwestorów zapoznało się z obiektem. Cena wywoławcza przedmiotu przetargu wynosi 145 mln zł.
Przetarg na finiszu

Całość procesu sprzedaży odbywać się będzie w trybie publicznego przetargu w sądzie upadłościowym. Oferty należy składać do dnia 25 czerwca 2020 r. do Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie do XVIII Wydziału Gospodarczego dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Cena wywoławcza hotelu to 145 mln zł, wadium natomiast  jakie musi wpłacić oferent to 10 mln zł.

Syndyk zawarł w dniu 5 czerwca 2020 umowę dzierżawy ze spółką PHN Property Management PHN K Sp. z o.o. S.K.A., KRS 0000605002, spółką celową PHN – Polski Holding Nieruchomościowy S.A. jednak nie ma to większego wpływu na sprzedaż. W momencie, gdy potencjalny nabywca wygra licytację i zawrze umowę sprzedaży za wylicytowaną kwotę, dzierżawcy będzie przysługiwał krótkim terminie złożenia oświadczenia, czy kupuje hotel za cenę wylicytowaną. 

Ten obiekt może stanowić bardzo ciekawą inwestycje dla międzynarodowych graczy, którzy mogą włączyć go do franczyzy, czy umowy o zarządzenie. Połączenie międzynarodowej marki i jej zalet takich jak doskonałość operacyjna, procesy, szkolenia, czy program lojalnościowy z wypracowaną wartością, jaką samą w sobie jest Regent może być doskonałą biznesową symbiozą. Prowadzę tę sprawę od sierpnia 2018 równocześnie dbając o bieżące funkcjonowanie hotelu. Upadłość nie oznacza bezmyślnej sprzedaży, ale polega na zbyciu dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, które zatrudnia ponad sto osób i ma duży potencjał do wzrostu– podsumował Marcin Krzemiński, radca prawny, doradca restrukturyzacyjny WSPÓLNICY. Malecha. Krzemińśki. Noga., syndyk Cosmar Polska.

Wywiad z Marcinem Krzemińskim
ŚWIAT HOTELI: kwiecień-maj 2020
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

Hotel Biznesowy w doskonałej lokalizacji

Regent Warsaw Hotel to obiekt biznesowy, położony w dyplomatycznej części Warszawy, nieopodal Parku Łazienki Królewskie. Działka, na jakiej jest ulokowany liczy 5091 mkw., a budynek składa się z ośmiu kondygnacji.  Hotel posiada 246 pokoi, 13 sal konferencyjnych oraz nowoczesną salę balową. Ponadto, Execucitve Club, strefę Wellnes, Saunę, basen, siłownię i fitness. Dla chętnych jest możliwość skorzystania z Q-Club idealnego miejsca na imprezy okolicznościowe oraz kasyna.

To, co wyróżnia tę inwestycje to z pewnością jej lokalizacja – wyjątkowe miejsce na mapie stolicy – Trakt Królewski, tutaj działek nie będzie przybywało. Druga rzecz to marka hotelu, która od lat jest budowana, a jego rozpoznawalność jest na wysokim poziomie, o czym może świadczyć stałe liczne grono przyjeżdżających tu gości, zarówno w celach turystycznych, jak i biznesowych. To przedsiębiorstwo opiera się przede wszystkim na ludziach, załodze, a  Regent to symbol świetnego, profesjonalnego zespołu- powiedział Marek Malecha, adwokat doradca restrukturyzacyjny WSPÓLNICY. Malecha. Krzemińśki. Noga.

Otwarcie i rozpoznanie ofert nastąpi na posiedzeniu jawnym dnia 1 lipca br. o godzinie 11:00 w budynku Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie XVIII Wydział Gospodarczy, Czerniakowska 100 A.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Opublikowano: 22.06.2020
Aktualizacja: 22.06.2020