Świebodzin poszukuje inwestora hotelowego

Udostępnij artykuł

Powstaniu hotelu sprzyja bliskość pływalni, która jest atrakcją dla okolicznych mieszkańców oraz przyjezdnych. Pozostałe obiekty w najbliższym otoczeniu nieruchomości stanowią głównie budynki mieszkalne jednorodzinne oraz wielkopowierzchniowe centrum handlowe. W niedalekiej odległości znajduje się także osiedle domków jednorodzinnych, zabudowa mieszkalna wielorodzinna oraz placówka edukacyjna.
Działka ma regularny kształt i jest niezabudowana. W otoczeniu przebiega droga wojewódzka nr 276 łącząca drogi wylotowe z miasta w kierunku Sulechowa i Krosna Odrzańskiego. Jak podaje Wydział Geodezji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Świebodzinie, działka posiada możliwość uzbrojenia w sieć wodociągową, kanalizacyjną, energetyczną i gazową, jednak nie ma możliwości technicznych zapewnienia dostawy wody dla celów p.poż. Przyłączenie się do tego typu sieci może nastąpić po uzyskaniu zgody poszczególnych ich właścicieli. Przetarg na sprzedaż działki odbędzie się 8 czerwca 2010 roku, a stosowne wadium (480 tys. zł) należy wnieść do 4 czerwca br.
Z danych Ministerstwa Sportu i Turystyki wynika, że w Świebodzinie funkcjonują obecnie trzy hotele – jednogwiazdkowy Lubuski, dwugwiazdkowy Ideal oraz trzygwiazdkowiec o nazwie Sen. W całym województwie lubuskim działa około 70 obiektów skategoryzowanych jako hotele. Wśród nich nie ma żadnych pięciogwiazdkowców. Czterogwiazdkowych hoteli jest cztery (Dana i Ruben w Zielonej Górze, Qubus w Bydgoszczy oraz Bukowy Dworek w Gronowie), trzygwiazdkowych działa 25, dwugwiazdkowych – 27, a jednogwiazdkowych – 13.

Opublikowano: 02.04.2010
Aktualizacja: 02.04.2010