Szkolenia dla pracowników branży hotelowej w Hotelu Traugutta3

Udostępnij artykuł

Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku w kwietniu 2023 r. organizuje serię szkoleń krajoznawczych dla pracowników hoteli. Szkolenia skierowane są głównie do recepcjonistów, ale mogą w nim wziąć udział także inne zainteresowane osoby.

Szkolenia dla pracowników branży hotelowej w Hotelu Traugutta3

Szkolenia są kontynuacją działań na rzecz budowania platformy współpracy między białostockimi hotelarzami, branżą turystyczną, miastem Białystok i organizacjami pozarządowymi. Potrzeba wspólnego zaangażowania na rzecz rozwoju turystyki miejskiej wybrzmiała głośno w ramach “Debaty o białostockiej turystyce” w listopadzie 2022 roku zorganizowanej przez Regionalny Oddział PTTK przy wsparciu miasta Białystok. 

Plan szkoleń jest odpowiedzią na zapotrzebowania zgłaszane przez białostockie hotele, którym zależy na dobrym przygotowaniu ich pracowników do kompetentnej obsługi turystów przyjeżdżających do miasta Białystok. W szkoleniu bierze udział około 30 osób.

Pierwsze spotkanie – moduł I – odbyło się 3 kwietnia w Hotelu Ibis Styles Białystok. Program zawierał szkolenie stacjonarne oraz pieszą wycieczkę po Białymstoku z regionalną degustacją buzy i „białysów”. W szkoleniu dodatkowo wzięli udział także przedstawiciele Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Miejskiego w Białymstoku. 

Kolejne spotkanie – moduł II – odbyło się 12 kwietnia w Hotelu Traugutta3. Wzorem poprzedniego spotkania po części teoretycznej, skupionej na informacji turystycznej Białymstoku, grupa wybrała się na spacer i zwiedzenia Muzeum Pamięci Sybiru. Wspólne wyjście uwzględniało fragmenty najważniejszych miejskich szlaków turystycznych.

Ostatnie spotkanie – moduł III – odbędzie się 25 kwietnia w Royal Hotel & SPA. Program przewiduje informacje ogólne o letniej ofercie miasta oraz przejazd turystyczny zabytkowym „ogórkiem”. 

Podsumowanie szkoleń przewiduje również przeprowadzenie ankiety wśród uczestników weryfikującej zapotrzebowania na kolejne tematy spotkań. 

Ta oddolna inicjatywa działająca na rzecz rozwoju turystyki miasta Białystok to przykład współpracy, który może stać się inspiracją do wykorzystania w innych polskich miastach o turystycznym potencjale.  

Źródło: Hotel Traugutta3 Białystok

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Autor: Horecanet
Opublikowano: 13.04.2023
Aktualizacja: 13.04.2023