Tworzona jest sieć hoteli Dobre Miejsca

Udostępnij artykuł

– Obiekt w Gryfowie powstał w zabytkowym budynku zakupionym od Gminy Gryfów Śląski, a nakłady na jego modernizacje wyniosły około 4 mln zł. Hotel posiada 27 pokoi, restaurację i zaplecze spa – mówi Dominik Łoziński, dyrektor techniczny Intakusa. – Następnie – w II połowie 2010 roku otwarty zostanie niewielki pensjonat z zapleczem rekreacyjnym oraz restauracją w miejscowości Tąpadła. W I kwartale 2011 ruszy trzygwiazdkowy hotel Niezły Młyn w Czeszowie, który powstaje w spalonym budynku XIX-wiecznego młyna – dodaje nasz rozmówca. Znajdzie się w nim m.in. baza noclegowa na 137 miejsc, zaplecze konferencyjne oraz sala restauracyjna, bar, centrum odnowy biologicznej (basen, siłownia, sauna, jacuzzi).
W przygotowaniu (opracowanie projektu i oczekiwanie na pozwolenie na budowę) są jeszcze inwestycje w Stroniu Śląskim i Siennej w Kotlinie Kłodzkiej, Kowarach, Ozorowicach oraz Osieczowie. – Planujemy, aby obiekt w Stroniu Śląskim był trzy- lub czterogwiazdkowym hotelem, zawierającym 79 pokoi. Do jego realizacji poszukujemy partnera biznesowego – mówi Dominik Łoziński. Dodaje, że planowana inwestycja w pobliskiej Siennej ma być bazą narciarską dla gości hotelu w Stroniu Śl. – Będzie to mały pensjonat górski z 19 pokojami – dodaje. W Kowarach powstanie hotel czterogwiazdkowy z 240 pokojami. – Do tej inwestycji również poszukujemy inwestorów. Toczą sie już rozmowy z pierwszymi zainteresowanymi – przyznaje nasz rozmówca. W Ozorowicach koło Wrocławia planowany jest obiekt pod nazwą Kraina Oz, który za sprawą akwenu wodnego, licznych boisk wokół niego, może pełnić funkcję ośrodka weekendowego dla wrocławian i podmiejskiego centrum konferencyjnego. Plany zakładają 34 pokoje. W Osieczowie nad Kwisą firma zbuduje stanicę kajakową z bazą noclegową dla 30 gości.
Sieć hoteli Dobre Miejsca jest autorskim pomysłem Bogdana Ludkowskiego, który jest jednym z głównych akcjonariuszy Intakusa. Będzie on też finansował to przedsięwzięcie. – Dobre Miejsca to jedna z nielicznych krajowych inwestycji hotelowych, w które zaangażowany będzie wyłącznie polski kapitał – mówi Dominik Łoziński. Ideą sieci jest promocja turystyki aktywnej oraz propagowanie uroków Dolnego Śląska. To, co połączy wszystkie hotele – oprócz logo Dobre Miejsca – to lokalizacje (obiekty będą powstawały w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach), standard około trzech gwiazdek, zaplecze spa z basenem, rekreacyjne (wypożyczalnia kajaków, rowerów) oraz polska kuchnia. – Myślimy także o stworzeniu projektu trasy objazdowej po Dolnym Śląsku, podczas której bazą noclegową będą nasze hotele. Marzy nam się, aby wieczorami zmęczony, ale odnowiony biologicznie i syty turysta znalazł jeszcze duchową strawę podczas wydarzeń artystycznych, gawęd historycznych i krajoznawczych – podsumowuje Dominik Łoziński.
Intakus SA oferuje kompleksową realizację obiektów budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i użyteczności publicznej. Wykonuje również modernizacje i remonty obiektów budowlanych oraz renowacje obiektów zabytkowych.

Opublikowano: 15.04.2010
Aktualizacja: 15.04.2010