Uzdrowisko Połczyn: kolejne inwestycje w Gryfie

Udostępnij artykuł

Uzdrowisko poszukuje firmy, która wykona wokół budynku m.in.: roboty ziemne, nawierzchnie utwardzone, chodniki, oświetlenie i odwodnienie. Wybrana firma dostarczy do uzdrowiska elementy betonowe (m.in. kostkę brukową, krawężniki, płyty chodnikowe) do wykonania nawierzchni dróg, placów i parkingów. Termin zgłoszeń mija 29 kwietnia 2010 roku.

Gryf to największy obiekt Uzdrowiska Połczyn SA, zbudowany pod koniec XIX wieku. Oferuje gościom pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe o zróżnicowanym standardzie – łącznie 431 miejsc noclegowych. Ponadto w skład obiektu wchodzą m.in.: sala konferencyjna, basen zewnętrzny i wewnętrzny z sauną i solarium, siłownia, fitness, salon kosmetyczny i fryzjerski oraz dwie kawiarnie.

Nowo otwarty hotel spa Zdrojowe Zacisze jest bezpośrednio połączony z Gryfem. Hotel posiada 16 pokoi jednoosobowych oraz 16 dwuosobowych. W skład strefy spa wchodzą: pokój zabiegów na twarz, gabinety zabiegów na ciało, gabinety masażu, relaksu, manicure, pedicure, kapsuła spa, gabinety z hydroterapią, jacuzzi z podgrzewanymi leżankami, sauny, łaźnia błotno-parowa. Do dyspozycji gości są również gabinety dla par, w tym pokój z zabiegami w łaźni błotnej. Zabiegi wykonywane są na bazie kosmetyków amerykańskiej marki Pevonia Botanica.

Uzdrowisko Połczyn SA oferuje pokoje w ośrodkach Gryf, Irena, Borkowo, Podhale. W sumie do dyspozycji gości jest 791 miejsc noclegowych. Uzdrowisko świadczy usługi w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, a także turystyki zdrowotnej. Przychody firmy za 2008 r. wyniosły 22,4 mln zł. Obecnie Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi postępowanie prywatyzacyjne dotyczące nabycia 90 proc. akcji uzdrowiska. Resort dopuścił do tego procesu dwa podmioty: KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą we Wrocławiu oraz Dopico Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Opublikowano: 16.04.2010
Aktualizacja: 16.04.2010