Uzdrowisko Połczyn: kolejne inwestycje w Gryfie

Udostępnij artykuł

Uzdrowisko poszukuje firmy, która wykona wokół budynku m.in.: roboty ziemne, nawierzchnie utwardzone, chodniki, oświetlenie i odwodnienie. Wybrana firma dostarczy do uzdrowiska elementy betonowe (m.in. kostkę brukową, krawężniki, płyty chodnikowe) do wykonania nawierzchni dróg, placów i parkingów. Termin zgłoszeń mija 29 kwietnia 2010 roku.

Gryf to największy obiekt Uzdrowiska Połczyn SA, zbudowany pod koniec XIX wieku. Oferuje gościom pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe o zróżnicowanym standardzie – łącznie 431 miejsc noclegowych. Ponadto w skład obiektu wchodzą m.in.: sala konferencyjna, basen zewnętrzny i wewnętrzny z sauną i solarium, siłownia, fitness, salon kosmetyczny i fryzjerski oraz dwie kawiarnie.

Nowo otwarty hotel spa Zdrojowe Zacisze jest bezpośrednio połączony z Gryfem. Hotel posiada 16 pokoi jednoosobowych oraz 16 dwuosobowych. W skład strefy spa wchodzą: pokój zabiegów na twarz, gabinety zabiegów na ciało, gabinety masażu, relaksu, manicure, pedicure, kapsuła spa, gabinety z hydroterapią, jacuzzi z podgrzewanymi leżankami, sauny, łaźnia błotno-parowa. Do dyspozycji gości są również gabinety dla par, w tym pokój z zabiegami w łaźni błotnej. Zabiegi wykonywane są na bazie kosmetyków amerykańskiej marki Pevonia Botanica.

Uzdrowisko Połczyn SA oferuje pokoje w ośrodkach Gryf, Irena, Borkowo, Podhale. W sumie do dyspozycji gości jest 791 miejsc noclegowych. Uzdrowisko świadczy usługi w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji, a także turystyki zdrowotnej. Przychody firmy za 2008 r. wyniosły 22,4 mln zł. Obecnie Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi postępowanie prywatyzacyjne dotyczące nabycia 90 proc. akcji uzdrowiska. Resort dopuścił do tego procesu dwa podmioty: KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA z siedzibą we Wrocławiu oraz Dopico Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Karolina Stępniak

Redaktor naczelna Świat Hoteli, redaktor Horecanet.pl, Sweets & Coffee, współorganizatorka Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL®, dyrektor wydawnicza, współwłaścicielka BROG B2B. Absolwentka wydziału dziennikarstwa Collegium Civitas w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w takich pismach jak Gazeta Wyborcza i Życie Warszawy. Z firmą BROG Media (później BROG Marketing i BROG B2B) związana od grudnia 2010 roku. Początkowo jako dziennikarz w czasopismach Świat Hoteli i Nowości Gastronomiczne oraz portalu Horecanet.pl. Od lutego 2013 pełni funkcję redaktor naczelnej Świata Hoteli, a od stycznia 2018 roku dyrektor wydawniczej i współwłaścicielki wydawnictwa BROG B2B. Jest również współorganizatorką Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, a także odpowiedzialna za tworzenie portalu Horecanet.pl oraz współorganizację Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum i Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee. Jest także wykładowczynią i członkinią Rady Biznesu Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula. Interesuje się polskim rynkiem hotelarskim i gastronomicznym. Prywatnie uwielbia sport, w szczególności bieganie, poza tym dobrą kuchnię i polskie kino. Szczęśliwa partnerka i mama Łucji.

Opublikowano: 16.04.2010
Aktualizacja: 16.04.2010